VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BECHYNĚ

Kuchaři předvedli svoje čarování

Bechyně – To, že za zdmi restaurace Panská vaří Pavel Minář a Zbyněk Ullver, ví téměř každý místní. Málokdo však ví, že jsou šampioni ve svém oboru. Na letošním jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže Gastro Hradec se totiž oba velmi dobře umístili.

Florbal si v Bechyni získal nejen trenéry a hráče, ale pomoc nabízejí i rodiče š

Bechyně Již 15 let je v Základní škole ve Školní ulici florbal jedním ze sportů, který děti udržuje v pohybu. V rámci Centra sportu jej navštěvuje okolo sedmdesáti dětí.

Porevoluční stavby: cena pro bechyňské náměstí

Bechyně - Bechyňští přihlásili zrekonstruované náměstí T. G. Masaryka do 7. ročníku soutěže Presta jižní Čechy. A za zdařilý projekt získali zasloužené ovace. V kategorii ostatní a inženýrské stavby komunikace si náměstí vysloužilo titul Prestižní stavba jižních Čech 2010 2012. Odborná porota hodnotila kvalitu vlastního provedení, ale i technické a architektonické řešení stavby.

Policie hledá "chodce ze střechy". Vaše poznatky mohou pomoci

Táborsko - Krátké zprávy z policejních svodek: v Bechyni prošlápl střechu auta, v Táboře sebral peníze v baru. 

Bechyňští po letech zdražují

Bechyně – Po několika letech Bechyňští sáhnou do nájmů městských bytů. Celkem pět let, od ledna 2010, zůstávala standardní cena regulovaného nájemného 35,30 koruny za metr čtvereční. Nyní radní plánují, že každým rokem ji zvýší inflace. Poprvé nyní 
k prvnímu červenci.

Žralok přivezl krále Václava, Žižku i Křižíka

Bechyně - Herec Václav Vydra si o včerejším dopoledni zahrál na krále Václava V. Brzo ráno spolu se svou družinou odjel bavit děti do Bechyně.

Za muzikanty se vydal barevný průvod masopustních masek

Stádlec - Místní hasiči a šipkaři připravili pro spoluobčany masopustní veselici.

Ratajští chtějí z opuštěné fary vybudovat společenské centrum

Rataje - Zdejší zpustlá budova v majetku římskokatolické farnosti sousednímu opravenému kostelu dělá ostudu. Českobudějovické biskupství ji nabízí k prodeji,  obec tedy uvažuje o koupi.  

V sále ratajské hospody řádily děti v maskách

Rataje /OBRAZEM/ - V Ratajích uspořádali pro děti maškarní karneval.  S pomalovanými obličeji nakonec odcházeli domů i rodiče. 

Bechyňská přehlídka Perlení si připsala již 21. dějství

Bechyně - Od pátku do neděle patřila prkna jeviště kulturního domu amatérským divadlením souborům. Výkony sledovali odborníci. 

Bechyňský akolyta Martin Halama důvěrně zná nejen šatník faráře

Bechyně - V bechyňském hlavním kostele na náměstí jsme hledali ostatky svatého Matěje. Nahlédli jsme do míst, kam běžný věřící  nechodí

Hořelo v Černýšovicích u Bechyně a policie varuje před kapesními zloději

Táborsko - Přečtěte si aktuální zprávy od hasičů a policie, hořela kolna, hranice dřeva i sláma v Černýšovicích a policie varuje před kapesními zloději.

Vánoční advent na zámku v Bechyni za dob Petra Voka

Bechyně - V neděli se zámek v Bechyni vrátil do dob Petra Voka, lidé zde mohli vidět dobová řemesla, inscenace a vyzkoušet si různé tehdější zvyky.

Měsíční jezdec zamíří z Boletic do Bechyně

Jižní Čechy - Týdenního cvičení brigády rychlého nasazení se zúčastní i Vojenská policie z Tábora, raketový pluk ze Strankonic či ženisté z Bechyně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT