Dobrý nápad musí dozrát. A někdy jsou k němu potřeba dobré impulsy. Přesně to se stalo manželům Viktorinovým z Pardubic, když se nastěhovali do nového bytu. „Rozhodli jsme se, že nebudeme zařizovat dětský pokojíček, dokud nebudeme vědět, jestli budeme mít kluka, nebo holčičku,“ začíná své vyprávění dnes už dvojnásobná maminka Iveta Viktorinová.

„Chtěli jsme vědět, jaké bude mít náš potomek zájmy. To abychom mu vytvořili pokoj přímo na míru. Narodil se nám syn Hugo. A jak už to tak bývá, zajímala ho autíčka,” usmívá se mladá žena.

Protože však plánovali s manželem Martinem i druhé dítě, počkali s definitivní podobou pokojíčku na Hugova sourozence. Když se narodil Oliver, kreativní rodiče vytvořili doslova klučičí ráj.

Interaktivní pokojíček

„Jsme oba tvořiví a nespokojíme se s málem, takže jsme chtěli, aby byl pokojíček osobní a interaktivní,“ popisuje vystudovaná ekonomka Iveta Viktorinová.

„Je v něm model autobusu, dvě postýlky naproti sobě a nad nimi vyvýšené patro s interaktivními prvky. Když jsme si uvědomili, že autíčka kluky stále baví, rozhodli jsme se, že pro ně vytvoříme vhodnou podložku na hraní,“ dodává dvojnásobná máma.


Nahrává se anketa ...

Hrací koberce, které byly v té době k dostání na trhu, totiž manželům nevyhovovaly. „Byly malé, úzké nebo se nám nelíbil jejich design. Proto jsme si řekli, že si zkusíme vymyslet a navrhnout svou vlastní podložku s cestami a budovami,“ říká Iveta Viktorinová.

Navrhli si vlastní město

„Několik měsíců jsme po večerech v grafickém programu malovali své vlastní město,“ přidává se Martin Viktorin. „Cestu jsme navrhli tak, aby byla šest centimetrů široká. Nelíbilo se nám totiž, že byla u hracích koberců velmi úzká; dokonce se na ni naše autáčka ani nevlezla,” vysvětluje povoláním programátor.

„Hráli jsme si s kluky na to, kam pojedeme. Nejraději jezdili za babičkou, za tetou, nebo na dětské hřiště za kamarády,” popisuje Iveta Viktorinová.

Postupně je s manželem napadaly různé věci, které na podložku přidat. „Kromě klasických křižovatek, parkovišť, domečků a veřejných budov, jsme do podložky nakreslili aquacentrum i rybník, kam rádi chodíme,” upřesňuje mladá maminka s tím, že jednotlivé domečky nakonec oživili i fotografiemi rodiny a kamarádů. Vznikla tak jedinečná hrací podložka přímo na míru.

Hrací podložky i pro další děti

Dalším krokem bylo vyřešit, jak a na co podložku vytisknout. „Tiskárna nám navrhla bannerovou plachtu, což bylo skvělé řešení, protože šla snadno udržovat. To ocení každá maminka, která, jak se říká, odplenkovává,” usmívá se Martin Viktorin.

close Martin a Jana Viktorinovi s dětmi. info Zdroj: Se svolením Martina Viktorina zoom_in Martin a Iveta Viktorinovi s dětmi.

Hugo a Oliver si na personalizované podložce několik let krásně vyhráli. Když Ivetě Viktorinové skončila mateřská dovolená a řešila, co bude dělat dál, vzpomněla si právě na ni.

„Se dvěma malými dětmi jsem chtěla pracovat jen 4 hodiny denně. Najít takovou práci ale nebylo snadné. Proto jsme si s manželem řekli, že bychom naši podložku mohli nabídnout i dalším dětem,“ nastiňuje, jak začala s podnikáním.

„Začali jsme vymýšlet, jak bychom to udělali,“ vysvětluje Martin Viktorin. Nakonec vznikl projekt, který ocení každý rodič malých dětí.

„Lidé si na našich webových stránkách mohou vybrat různé domečky, obarvit střechy i fasády a přidat fotky rodiny nebo kamarádů. Máme tři velikosti podložek, každou s určitými typy objektů. Lze také přidat názvy škol, školek, hospod nebo nádraží. A vybrat si obchody, které tam chcete mít, jako jsou třeba fast food, pizzerie, cukrárna nebo lékárna. Přidat se dají také koleje vláčkodráhy,“ uzavírá s úsměvem Martin Viktorin.

Různé tipy pro rodinný život najdete také v textech níže: