FOOTFEST. V Želči u Tábora nabírá na obrátkách program ostře sledovaného Footfestu. Na dvou pódiích se návštěvníkům představí celá řada známých kapel. Dnešní večer okoření mimo jiné David Koller, Škwor, Visací zámek nebo No Name. Další pořádná porce muziky je připravena na zítřek, a to už od 14 hodin. Zahraje dvanáct kapel, mimo jiné i J.A.R., Vypsaná fixa,  Alkehol, Harlej nebo Törr.
Živo ale dnes bude v Želči už od rána. O osmé hodině ranní startuje fotbalový turnaj, se kterým je program festivalu úzce propojený. Do víru bojů na trávníku se ponoří hráči čtyřiadvaceti mužstev.

BOHEMIA JAZZ FEST. Žižkovo náměstí v Táboře dnes znovu ovládne vzrušující atmosféra festivalu Bohemia Jazz Fest. Vybrané kulturní menu budou přítomným hudebním „fajnšmekrům" servírovat zahraniční jazzové osobnosti.
První chod přijde na řadu už v 17 hodin a ponese podpis norského muzikanta Håkona Kornstada. V jeho osobnosti zavítá do Tábora unikátní kombinace jazzového saxofonu a operního zpěvu, která nenechá snad nikoho chladným.
V 18.30 hodin ovládne pódium sestava Kompost 3, kterou její svěží a originální muzika zařadila mezi jednu z nejzajímavějších kapel jazzové a improvizační scény v Rakousku.
Polská kapela Mikromusic se vrací na Bohemia Jazz Fest po čtyřech letech. Před táborské publikum vystoupí její členové ve 20.30 hodin a jsou znovu připraveni předat posluchačům zábavnou směsici nádherných melodií a své hudební energie.

VESELSKÝ PENTATLON. Veselské pískovně se dnes rozhodně nuda vyhne obloukem. Na programu je totiž další ročník Veselského pentatlonu, který nese punc bojů o titul Carbon (wo)men. Od 9 hodin se u Občerstvení na pískovně rozhoří pozoruhodná klání v pěti netradičních odvětvích, kterých se může zúčastnit každý z příchozích. Do hodnocení pentatlonu se zapíší disciplíny hod oštěpem na cíl, hod klády do výšky, duo plavání, střelba na pohyblivý terč a surfkraul. Z toho je patrné, že si kupu zábavy užijí nejen soutěžící, ale i jejich příznivci.
Dění na veselské pískovně ovšem neutichne ani večer. Ve 20.30 hodin spustí svou produkci kapela Vysmahnu Allstars, jejíž motto je všeříkající: „Všichni jsme se narodili, každý zvlášť jsme chvíli žili, pak na sebe narazili a společně to rozbalili."
Pořádně rozbalit to ostatně může dnes večer na pískovně úplně každý…

DIVADLO V TRÁVĚ.  V bechyňské Klášterní zahradě dnes oslaví třiadvacáté narozeniny tradiční přehlídka divadelních představení v podání souborů a umělců ze všech koutů republiky. Program letošního Divadla v trávě začne už v 9 hodin a protáhne se až do nočních hodin. V průběhu dne zahraje kapela MK3.

S PERMONÍČKEM ZA STŘÍBREM. V Táboře si přijdou zítra odpoledne na své rodiče s dětmi. Od 13.30 hodin je pro ně připraveno rodinné putování S permoníčkem za stříbrem. Díky němu se ocitnou v tajemných uličkách pohádkové říše. Nejprve odkryjí zákulisí příběhu starého stříbrného dolu a vzápětí se za doprovodu permoníčka vydají hledat sedm blyštivých kamínků. Po cestě je nejrůznější pohádkové bytosti vystaví zkouškám statečnosti a moudrosti. A pokud budou ěti na konci putování opravdu svírat v dlaních sedm stříbrných oblázků, obdaruje je sám Duch stříbrného dolu.
Sraz účastníků putování je před informačním centrem táborského Divadla Oskara Nedbala.