Skupinu tvoří bohem podarované Antonia Nyass, Bára Vaculíková, Léňa bez příjmení a Lucie Hawa Goldin. Po dvouleté existenci mají na kontě debutové album Singalana.
Máte mezi sebou šéfku nebo tiskovou mluvčí?
Bára: To jsme všechny, ale máme šéfku přes finance, tou je Léňa a nechá si pro korunu vrtat kolena, a pak máme šéfku přes grafiku, tu dělá Toni, která dělala grafickou školu. Přes choreografii máme Lucii, protože je tanečnice.
Lucie: Moc mne ale neposlouchají, já bych při vystoupení tančila mnohem více. Drží mě ale zkrátka, protože je těžké zpívat a tančit dohromady, někdy se dost zadýcháme.
Léňa: Já bych ještě dodala, že Bára je šéfka pro styk s veřejností.
Jak jste se daly dohromady?
Hawa: Já a Toni jsme se předtím scházely u mě doma a založily si skupinu Éterity, což bylo něco podobnýho jako teď, taky ženská a cappella. Jenže nás bylo třináct a postupně někdo odcházel a odcházel, až jsme zbyly jen my dvě.
Bára: A já s Léňou jsme se potkaly před sedmi lety v její kapele, do které přibírali další zpěvačku. Trošku jsme zpočátku balancovaly, zda si budeme konkurovat nebo to smáznem přátelstvím. Během krátké doby jsme se velmi sblížily, začaly spolu i bydlet a spolupracovat na dalších projektech. Tím posledním byla kapela Yellow Family. Pak jsme spolu odjely do Afriky a vrátily se nabité africkou hudbou, na které jsme se stmelily s Toni a Hawou.
Takže váš současný název pochází od Yellow Femily?
Toni: To ne, vycházíme z mayského kalendáře, který dělí lidi podle data narození na různé barvy. A my jsme náhodou všechny ve žluté. To znamená, že směřujeme na jih, máme rády teplo, slunce a máme oheň v srdci.
Jaké vzpomínky si uchováváte na svůj první společný koncert?
Hawa: Byl úzasný. Zpívaly jsme v kostele Na Prádle v Praze asi po dvou měsících, kdy jsme daly dohromady asi devět písniček. Ty tvoří základ naší první desky Singalana. Její křest byl letos v březnu.
Kdo se stará o repertoár? Skládáte písničky všechny, abyste se nehádaly o sóla?
Léňa: Ano, skládáme všechny. Každá tak nějak pro sebe, aby se jí to líp zpívalo.
Slyšeli už vás v zahraničí?
Toni: Slyšeli, byly jsme teď v Maďarsku a na Slovensku, zpívaly jsme už i v Německu a ve Švédsku. Taky jsme byly na společné dovolené v Itálii a tam jsme zpívaly na ulici.
Hawa: Teď se taky chystáme na společnou dovolenou, protože budeme mít měsíc prázdniny. Všechny jedeme na Kanárské ostrovy a vezme s sebou i naše všechny děti, tedy dvě moje a dvě Toni. Ale než odjedeme, tak nás ještě čekají nějaké koncerty a hlavně dnes večer vystoupíme v televizní Noci s Andělem.