V pátek(29. 6. 2007) a sobotu se pro dopravu uzavře celé Žižkovo náměstí. Filmaři doladí kulisy, s jejichž stavbou začnou postupně už do středy, pro soutěžní pořad Výzva. Jeho start je připraven na sobotní 20. hodinu. Moderátory druhého dílu zábavně soutěžního pořadu jsou opět Mahulena Bočanová s Jaromírem Bosákem. A nejen oni si přijí, aby Táborští neseděli doma a přišli fandit.
V klání plném zábavy, muziky i ohně se v týmech obou měst představí řada sportovních i kulturních veličin. Diváci se mohou těšit například na krasobruslaře Tomáše Vernera, cyklokrosaře Martina Bínu a Karla Camrdu, atletku Helenu Fuchsovou, nejlepšího českého capoeristu Evžena Peška nebo dvojnásobného mistra v moderní magii Radka Bakaláře či místního siláka Bohuslava Váňu.
Soutěžní disciplíny budou vycházet ze současnosti i historických tradic měst. Připraven je slavnostní průvod, středověké rekvizity i kostýmy a řada dalších překvapení.
Chybět nebude ani pořádná muzika. Na pódiu se během soutěže objeví takové hvězdy jako Petr Kolář, Petr Muk, Lucie Vondráčková, skupina Another Way, nebo Pavel Šporcl. Z řad VIP přijali účast ve Výzvě například Iveta Toušlová, vítěz StarDance Roman Vojtek nebo zpěvák Jakub Smolík.
Celá akční show ve středověkém duchu bude mít i charitativní poslání. Peníze z DMS VÝZVA půjdou na Dětský stacionář Světluška v Českých Budějovicích, jehož služby jsou určeny dětem ve věku od 3 do 18 let s těžší formou smyslového, rozumového, tělesného nebo kombinovaného postižení, která vedou k podstatně snížené schopnosti péče o vlastní osobu. Druhým příjemcem výtěžku z dárcovských SMS zpráv bude občanské sdružení volnočasových a terapeutických aktivit, Kaňka Tábor. Stacionář pro děti a mládež s postižením, podporuje nové metody při výchově a vzdělávání detí.
Hlasovat je možno odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS TABOR a DMS BUDEJOVICE na číslo 87777. Cena DMS je 30,-Kč, příjemce získává 27,-Kč.
„Děkuji za optání. Těším se. Na jižní Čechy totiž nedám dopustit a vždycky se tam těším. Navíc uvažuji o tom, že bych si ještě cestou ťukl někde pár hodin golfíčku. Na jihu je několik moc pěkných hřišť,“ odpověděl na otázku, jak se těší na moderování v Táboře Jaromír Bosák. V jižních Čechách ho kromě dalších fascinují obrovské možnosti sportovního vyžití. „Ať už v „Budějkách“, nebo v Táboře a okolí. Jsou to krásná místa nejen pro sport, ale i pro život. O trochu více znám Budějovice. Přece jen, několikrát mě tam přivedl ligový fotbal, v Táboře jsem na druhou stranu moderoval vyhlášení sportovců, takže je to na plichtu,“ dodal Bosák.

ROZHOVOR S MAHULENOU BOČANOVOU SI MŮŽETE PŘEČÍST V TÁBORSKÉM DENÍKU 26. ČERVNA NA STRANĚ 8