Akademický malíř Teodor Buzu byl povolaným průvodcem studentů radostným světem umění. Na vernisáži zmínil, že tradice výstav prací skupiny dospělých ZUŠ Tábor pokračuje již 26 let. „V době individualizmu, stavění vysokých plotů, jak fyzických, tak jiných bariér, má skupina 15 mladých dam středního věku a čtyř odvážných chlapů chuť a možná i potřebu se scházet, tvořit společně, růst společně. A v tom vidím svoji roli, abych všem společně, avšak každému zvlášť, dal směr. Jak se podařilo, ukazuje dnešní výstava,“ řekl a připomněl, že výstava má jedno specifikum, poprvé totiž začínala bez Lumíra Slabého. „Možná, že na nás kouká z výšky. Proto celou výstavu dnes věnujeme Lumírovi," dodal.

Program vernisáže doplnilo vystoupení skupiny Starý psi a mladý kočky. Teodor Buzu zmínil, že každý rok mají na vernisáži jednu těhotnou dámu, letos dokonce dvě. „Krásný pojem – malovat a milovat, jak vidíte, není cizí," řekl.

„Člověk, který maluje, píše, skládá, je člověk privilegovaný – realizuje své sny. Každý dobrý obraz je realizovaný sen. A proto budoucnost patří těm, kdo věří svým snům,“ zakončil.

Výstava potrvá až do středy 26. června.