Projekt se uskutečnil díky podpory Ministerstva kultury České republiky a vznikla také stejnojmenná kniha. V kulturním domě můžete obdivovat staré černobílé fotografie v porovnání se soudobějšími barevnými.

Zahajovací vernisáž se konala 13. září a veřejnosti je expozice přístupná do 28. října. „Vernisáže se zúčastnilo asi šedesát pět lidí, otevřeno je každý čtvrtek od 16 do 17 hodin, dále v době konání akcí ve velkém či víceúčelovém sále, případně po telefonické domluvě,“ informovala Michaela Jindová z kulturního domu. „Návštěvnost je poměrně stálá, každý čtvrtek tu máme kolem patnácti návštěvníků, výstava se lidem moc líbí, je vidět, že rádi vzpomínají a zajímají se o historii svého města,“ doplnila.

U vchodu do výstavní místnosti leží návštěvní kniha, která obsahuje mnoho vzkazů. „Velmi pěkná výstava, jakoby naši předci věděli, že to někdo vyfotí za sto let. Je vidět, jak se město změnilo,“ napsala L. Vondrušková. „Děkuji za úžasné fotografie a všem, co se na tom podíleli, bych chtěla popřát hodně úspěchů do dalšího bádání,“ zanechala vzkaz Zuzana Hejlová.

Během zahájení došlo také ke křtu stejnojmenné knihy, kterou sestavil kronikář města Václav Jelínek a členové Sdružení přátel historie Veselí nad Lužnicí a okolí, Ivan Jinda a Petr Šťovíček. O knihu byl takový zájem, že byla vyprodána během tří týdnů. „Z grantu bylo zhotoveno čtyři sta výtisků, z toho sto sedmdesát kusů šlo do prodeje, zbylých dvě stě třicet slouží na propagační účely města,“ podotkla Lenka Horejsková, vedoucí informačního centra. „Dotisk je pro velký zájem veřejnosti v plánu po novém roce,“ dodala.

Lenka Pospíšilová