Po boku zkušeného „spíkra“ Petra Zajíčka, jehož hlas je znám z festivalu Táborská setkání, bude ples spolumoderovat a také zde bude tančit populární herečka Anna Polívková. Filmoví diváci Annu znají jako Jolanu z Účastníků zájezdu nebo Karlu z komedie Po čem muži touží. Herečka příležitostně účinkuje v táborském Divadle Oskara Nedbala, namátkou to bylo v klaunském představení Krasavice interkontinentální.

TÁBOR ZNÁ A TĚŠÍ SE

Anna Polívková před únorovým plesem poskytla krátký rozhovor. „Samozřejmě se těším, ale z moderování mívám trému a nemám to moc ráda, ale když budu mít po boku takového profesionála, tak se bojím hned o něco méně,“ usmála se herečka.

Anna Polívková v rámci předtančení vystoupí s Michalem Kurtišem, s nímž v roce 2013 vyhrála šestou řadu oblíbené televizní soutěže StarDance. „Michal je velký profesionál a plesové předtančení mě moc baví. Bude to taková vzpomínka na StarDance,“ řekla herečka, která se na plátnech kin brzy objeví v menší roli v parodické komedii Případ mrtvého nebožtíka.

Anna Polívková Tábor zná a ráda se vrací do táborského divadla. „V Táboře jsem několikrát hrála, mám ráda táborské divadlo. Vždy jsem přemýšlela nad tím, jak vymyslet nějakou hru pro dvě publika, protože tam jsou dvě propojená jeviště. Taky mám ráda vyhlídku za divadlem. Několik mých kamarádů je z Tábora a zdejší publikum je skvělé,“ svěřila se Anna Polívková.

UŽ JEN K STÁNÍ

Na táborský výroční ples města už nejsou k mání vstupenky k sezení, ale v městském Informačním středisku na Žižkovo náměstí je k dispozici dostatek lístků k stání za pouhých 200 korun.

Součástí plesu bude kromě hudby a tance také výstava věnovaná 12 významným osobnostem města z podzimní veřejné ankety a ukázka z nového dokumentárního filmu Tábor – sen, město, symbol, který přijedou představit režisér Vít Bělohradský a herec Miroslav Táborský.