PÁTEK


BOROTÍN

Myslivecký ples. Bohatá tradice plesů „s vůní jehličí“ najde své pokračování v borotínském tanečním sále. O zábavu jeho hostů se bude starat kapela Spino, lákadlem je bohatá myslivecká tombola. Bujaré veselí propukne v sále ve 20 hodin.

CHOTOVINY

Nájemníci pana Swana. Do divadelního sálu chotovinské základní školy se v 19 hodin nastěhují Nájemníci pana Swana, přesněji řečeno stejnojmenné představení. Tuto veselohru Michaela Cooneyho situovanou do současné Anglie nastudoval ochotnický spolek Fikar z Nadějkova.

SEZIMOVO ÚSTÍ

Dobré ráno, rodino! S divadelní komedií o krizi středního věku tentokrát zavítá táborské divadlo Kapota do sálu sezimoústeckého Spektra. Pobavit se i zamyslet se nad osudy postav tohoto představení můžete od 19 hodin.

SOBĚSLAV

Koncert Jany Šteflíčkové. Čajovna Rolnička přivítá od 19 hodin jednu z nejtalentovanějších českých písničkářek a herečku divadla Ypsilon Janu Šteflíčkovou. Vystoupení, jehož návštěvou mohou navíc hudební fandové přispět na dobrou věc, oživí také duo Klára Jakšičová & Denisa Gyürkeová.

TÁBOR

Premiéra mládí. Známé herečky Jitka Smutná a Dana Syslová jsou hlavními protagonistkami bláznivé komedie o dvou postarších ženách a jejich velkém dobrodružství, ve kterém není pro stáří prostor. Světla v sále táborského divadla pohasnou v 19 hodin.

MAAE + Unravel + My hard lesson. Music Club Orion na Křižíkově náměstí se od 19.30 hodin ocitne v zajetí pořádné nálože hardcore a metalu. Postarají se o to českobudějovičtí Market As An Enemy, písecká formace Unravel a domácí My hard lesson.

Comics Heroes. V Aux Café Střelnice můžete od 17 hodin potkat Supermana, Batmana, Želvy ninja, Spiudermana i další hrdiny z komiksů. Anebo ještě lépe – sami oblékněte jejich kostým a vyražte se bavit…!

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Letem sýrovým světem aneb malý sýrařský zeměpis. Vyhlášený odborník na sýry a předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček si pro labužníky opět připravil besedu o nejvýznamnějších sýrařských destinacích světa. Jeho povídání ve víceúčelovém sále kulturního domu samozřejmě znovu doprovodí ochutnávka špičkových druhů sýrů i dobrého vína. Začátek akce je v 19 hodin.

SOBOTA

BECHYNĚ

Sněhová královna. V malém sále kulturního domu ožije v loutkové podobě známá pohádka laponské babičky Ovečky pocházející H. CH. Andersena. Začátek představení je v 10 hodin, ale už o hodinu dříve je v RC Hrošík připravena tradiční dílnička pro děti.

BOŽEJOVICE

Hasičský ples. Kulturní dům v Božejovicích se chystá na tradiční večer v režii místního sboru dobrovolných hasičů. Začátek plesu je v 19 hodin a k tanci a poslechu zahraje jeho hostům Duo A.

CHÝNOV

Běh milénia. Populární běžecký podnik v Chýnově letos oslaví osmnácté narozeniny. Závod vyhrazený sportovcům všech věkových kategorií najde své centrum na náměstí před základní školou. Start dětských kategorií je na programu v 11.30 hodin (prezence od 10 hodin), aktéři hlavního závodu o délce 5,9 kilometru vyrazí na trať ve 13.20 hodin (prezence od 11.30 hodin).

TÁBOR

Klasici na střelnici: Václav Hudeček a Jan Mráček. V podání slavného houslisty Václava Hudečka a koncertního mistra České filharmonie Jana Mráčka se rozezní sálem Střelnice melodie nejznámějších světový skladen pro housle včetně Serenády Es-Dur, kterou složil Josef Suk právě v Táboře. Koncert se koná od 19 hodin.

Made in Mexico. Kdy nemohou obyvatelé a návštěvníci Tábora do Mexika, zavítá Mexiko do Tábora. Teguilu a parádní zábavu si můžete třeba se sombrerem na hlavě vychutnat v Aux Café Střelnice od 17 hodin.

ŽELEČ

Sportovní ples. Pod pořadatelskými otěžemi Sokola Želeč a G.Benedikt Švec cykloteamu se koná v kulturním domě od 19 hodin Sportovní ples. Jeho hosty téměř nenechá vydechnout Happy band; jednou z výjimek se stane přestávka pro vyhlášení šťastných výherců cen z bohaté tomboly.

NEDĚLE


PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Kouzelné šupiny mořské panny. Divadélko na nitce si pro děti připravilo další pohádkové loutkové představení. Od 15 hodin ho mohu zhlédnout v městské knihovně.

TÁBOR

A do třetice všeho… Do pohádkového světa zavedou malé diváky a jejich doprovod herci královéhradeckého divadla Drak. Těšit se můžete na pohádky O třech přadlenách, Otesánek a Obušku, hýbej se! Představení v malém sále táborského divadla začne ve 14.30 hodin.