Dnes se uskuteční festival Darts Open Air v Dráchově. Jedná se o akci na podporu šipkového sportu, na níž vystoupí od 16 hodin hned několik kapel. Těšit se můžete například na vystoupení skupin Flattus, X-Core nebo The Fialky.

Na zahájení výstavy nevidomých umělců můžete zajít dnes do Soběslavi. Umělci ze sdružení Slepíši vytvořili na téma Starého a Nového zákona několik děl, které si můžete prohlédnout v kostele sv. Víta a kostele sv. Petra a Pavla v Soběslavi. Výstavu zahájí v 17 hodin výtvarná dílna, kde budete mít možnost vyzkoušet si, jaké to je tvořit pouze hmatem bez očí. Dílna se otevře v Sochorově síni evangelického kostela.

Na metalový letní festival můžete vyrazit dnes do Brusírny v Táboře. Od 18 hodin tam zahrají hudební skupiny F.O.B. z Tábora, All The Secrets Inside z Českého Krumlova, Desire For Sorrow ze Zlivu a Zubathaa z Plzně. Kempovat můžete ve stanech Na Ostrově.

Noční prohlídka hradu Kotnov v Táboře se koná také dnes. Od 19 hodin se vydejte na tuto netradiční prohlídku Tábora, při které vám cestu zpestří i vystoupení členů historické skupiny Císařský regiment.

Ve stejný čas koncertuje i skupina Eden v Autocampingu Malý Jordán v Táboře.

Na vernisáž fotek Pavla Nandala nazvanou Nedovolená se vyjdete dnes do Tábora. V místním Antikvariátu a galerii Bastion akce začíná v 19 hodin.

Café parník ve Fokusu v Táboře zve dnes na koncert táborské kapely Bluesmile. Od 19 hodin si tam přijďte poslechnout tuto blues-rockovou skupinu, ve které se za mikrofonem představí Lenka Kovaříková nebo Petr Novotný.

Do Recykl Music Baru v Táboře zajděte dnes na koncert Šárky a Richarda Dušákových. Od 20 hodin se tato dvojice představí na zahrádce před tamní restaurací.

Vesnický klub Chotěmice dnes ve 20 hodin láká návštěvníky na koncert skupiny Ponožky pana Semtamťuka. Těšte se na jazz, folk, hospodský šraml, westernové songy i rock. V sobotu ve stejný čas zde zahraje také Vladimír Mišík & ČDG.

Na večer s Boženou Němcovou vyrazte dnes ve 20.30 hodin do táborského Divadla Oskara Nedbala. Čeká vás procházka po stopách spisovatelčiny rodiny i čtení korespondence Boženy Němcové a jejích přátel.

Chcete vidět, jak se chovají zvířata, když se brány zoo uzavřou návštěvníkům? Máte jedinečnou možnost prožít zajímavý večer v ZOO Tábor-Větrovy. Přijďte se podívat, kteří obyvatelé v zoo v noci spí a kteří naopak celou noc bdí. Uslyšíte různé zvuky nočních obyvatel zoo a pocítíte jaké to je, když vám ve tmě na záda dýchá lev. Akce začíná dnes ve 22 hodin.

SOBOTA

Již pátý ročník her nazvaný Březnický trojboj aneb voda je mokrá až na dno odstartuje již tuto sobotu v Březnici u Bechyně. Akce se koná od 10 hodin na místní hasičské nádrži. Od 20 hodin pak program pokračuje taneční zábavou.

Organizátoři Klubovny třetího věku pořádají zítra výlet do Doubí u Tábora. S Hanou Kazatelovou můžete poznat místní pískovny na Černé nebo si projít chatovou osadu, kde mívali chaty takové osobnosti jako například Rudolf Hrušínský nebo Josef Kemr. V plánu je i návštěva restaurace nebo sběr borůvek. Z Doubí se pak s výpravou vydáte do Plané nad Lužnicí, odkud autobusem městské hromadné dopravy dojedete do Tábora či Sezimova Ústí. Sraz je v 10 hodin na vlakovém nádraží v Sezimově Ústí.

Třetí ročník Letního poháru v malé kopané se odehraje zítra v Kozmicích u Radenína. Na místním fotbalovém hřišti se od 11 hodin utkají asi dvě desítky týmů. Večer organizátoři připravili koncerty hudebních skupin i občerstvení.

Na muzejní kostýmovanou prohlídku vyrazte do gotického sálu Staré radnice v Táboře. V doprovodu dobově oblečeného průvodce poznáte středověké podzemí i tehdejší atmosféru. Začátek prohlídky je v 12.45 hodin. Zájemci se mohou objednat na čísle 381 254 286.

Keltský svátek Lugnasad můžete oslavit již zítra v Housově mlýně v Táboře. Od 14 do 22 hodin připravili organizátoři pro děti i dospělé již 8. ročník keltského svátku, při kterém si můžete zahrát keltské hry nebo vyzkoušet malbu ornamentů na tělo.

Také ve 14 hodin mohou zejména malí návštěvníci přijít do táborského Divadla Oskara Nedbala na interaktivní dětské odpoledne v divadelním parku. Nejmenší diváci se mohou těšit i na pohádku. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá do foyeru divadla.

Husitské muzeum v Táboře zve v sobotu na komentovanou prohlídku výstavy s názvem Vzniklo to ze vzduchu, hlíny a bouřky. Na Starou radnici na Žižkově náměstí si díla Dagmar Dost-Nolden můžete prohlédnout od 15 do 17 hodin.

Pokud máte rádi hudbu ze 17. století, přijďte v sobotu v 17 hodin do kostela sv. Filipa a Jakuba. Koná se zde další koncert z cyklu Táborský triptych, který posluchače provede obdobím, v němž do Prahy pozvolna proniká nový hudební sloh - baroko. Účinkuje komorní soubor staré hudby Ad vocem (Praha) ve složení Anna Hlavenková - soprán / Petr Wagner - viola da gamba / Přemysl Vacek - arciloutna.

Mikroregion Veselsko zve všechny na koncert 4. ročníku cyklu duchovní hudby nazvaný Veselská ozvěna. V sobotu od 19 hodin od večera se můžete za tímto kulturním zážitkem vydat do kostela Povýšení svatého Kříže ve Veselí nad Lužnicí. Vystoupí zde například Marcela Míková, Pavlína Loumová nebo Luboš Pudil.

O hodinu později se můžete zúčastnit soutěže v mini fotbale v kempu Měruše u Veselí nad Lužnicí.

NEDĚLE

Český svaz chovatelů pořádá v Soběslavi každou první neděli v měsíci burzu a trhy. Od 7 do 11 hodin si můžete přijít do chovatelského areálu ve Slovenské ulici v Soběslavi prohlédnout vystavovaná zvířata nebo si i nějaké pořídit.

V neděli se v Bechyni uskuteční již 21. ročník Bechyňského festivalu dechových hudeb. Na místním stadionu vystoupí několik dechových kapel, mezi nimiž zazáří například oblíbená Keramička nebo Vysočinka. Kromě kapel organizátoři lákají i na pivní stan. Festivalem, který organizátoři naplánovali na 13. hodinu, vás provede Helena Hýnová.

Pokud vaše ratolesti rády malují, přiveďte je v neděli v 16 hodin na Žižkovo náměstí. Konají se zde letní výtvarné dílny, kde si rodiče se svými dětmi mohou například vyrobit prostorové objekty či zpracovat oblíbené táborské motivy netradiční formou.