VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend začíná cyklokrosem, pokračuje otevřením náměstí

Táborsko - Následující kulturní víkend zahájíme sportovně, a to cyklokrosařskými závody. Nebudou chybět ani ochotničtí divadelníci v Ratajích, akce věnvané Halloweenu či dobročinná zábava v Sudoměřicích u Tábora

25.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto cyklokrosFoto: Aleš Vaníček

Dnes na trati u areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí v Táboře začne Světový pohár v cyklokrosu. V kategorii elita mužů je nominován například Martin Bína či Ondřej Bambula, ženy bude reprezentovat Nikola Nosková nebo Karla Štěpánová. Na trati nebudou chybět ani muži do 23 let (Michael Boroš, Matěj Lasák) a junioři (Martin Dejmek, Vít Papež). Oficiální trénink se uskuteční dnes od 14 do 16 hodin.

Stálec v hospodě U Kyriánů pořádá od 16 hodin 4. ročník pivních slavností. Návštěvníci budou moci ochutnat šestnáct pivních speciálů. Hrát bude živá hudba. V ceně vstupenky je Plzeňský guláš.

Od 17 hodin se v Želči koná Halloweenské odpoledne v sále obecního úřadu. Na co se můžete těšit? Například na vydlabávání halloweenských dýní. Pro účastníky jsou připraveny dýně, šablony i návrhy. Návštěvníci si s sebou musí přinést nožíky, vykrajovátka, dlabátka.

Ochotnický divadelní soubor Forbína Jistebnice sehraje dnes od 19.30 hodin v kulturním domě v Ratajích divadelní komedii Blbec k večeři.

Sobota

V 9 hodin v hotelu Palcát startuje 13. ročník republikové postupové soutěže CDO v kategorii zemská liga: Hip Hop a Disco dance dětí, juniorů a hlavní kategorie pro solo, duo, malá skupina. Akci pořádá Taneční škola Atak s. r. o.

Poslední žíšovská rána Sportovně střeleckého klubu Žíšov začíná v 9 hodin. Na střelnici si střelci vystřelí ze sportovní pistole. V disciplíně mají k dispozici 20 ran bez nástřelu.

Na Komoře na Sídliště nad Lužnicí pokračuje Světový pohár v cyklokrosu. V 10 hodin začínají junioři, ženy se postaví na trať ve 13.30 hodin a Elite muži pojedou v 15 hodin.

Dětské centrum Matík ve Světlogorské ulici v Táboře zve malé návštěvníky od 14 hodin na Halloween párty. Na zábavné odpoledne můžete přijít v maskách. Vytvoříme si je ale také na místě. Kromě toho se zde bude tančit, hrát a společnými silami si děti vytvoří i strašidelnou dýni.

Halloween po americku připravila na 16. hodinu jazyková agentura SmartiePRO v kinosále Základní školy Bernarda Bolzana. Provede jím lektorka Jennifer. Jako předkrm bude kostýmová módní přehlídka strašidel, včetně zdramatizovaného příběhu o darmošlapovi Jackovi, nebudou chybět soutěže, písničky, tanec a také dýňový koláč či bábovka.

Od 17 hodin pořádá Myslivecké sdružení Dubina slavnostní nástup sokolníků a trubačů v rámci Hubertské mše. Pokud chcete slávu vidět, přijďte do Poutního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech.

Ve stejný čas, tedy v 17 hodin se uskuteční již pátý ročník Pálení vater v Jistebnici. Akce, která se koná na Staré Hoře v Jistebnici a je spojená s opékáním vuřtů a country hudbou, se zúčastní i dobrovolní hasiči.

Denní a týdenní stacionář Klíček Záluží zve návštěvníky na ples do táborského Milénia. Od 20 hodin bude příchozí bavit kapela Big Papa. Vstupenky seženete v předprodeji například v infocentru.

Na Stiflerovu párty můžete zajít od 20.30 hodin do bechyňského kulturního domu. Soutěží se o titul stifmeistera 2013, uskuteční se volba stiflelerovy královny, miss mokré tričko. Odvážní se poprat o nejlepší čas při pojídání jablečného koláče a zapojit se do půlnoční koláčové bitvy.

Už po šesté pořádá občanské sdružení Pitt BAND v Sudoměřicích u Tábora dobročinnou taneční zábavu. Tentokrát výtěžek ze vstupného, který je padesát korun, poputuje k rodičům osmileté handicapované Michaely Bednářové. V minulosti se stejné podpory dočkal tělesně postižený Jan Wurst, peníze byly věnované i do azylového domu v Jeníčkově Lhotě, občanskému sdružení Liga proti rakovině, tělesně postižené Anice Rypáčkové i občanskému sdružení Klub naděje. Zábava začíná úderem 20.30 hodiny v místním kulturním domě.

Neděle

V 9 hodin startuje 11. ročník republikové postupové soutěže CDO v kategorii Street dance battle 1 vs. 1 a crew vs. crew dětí a juniorů. Akce se koná v hotelu Palcát a pořadatelem je Taneční škola Atak s. r. o.

Pondělí

Ve 13 hodin začíná Den republiky, akce věnovaná výročí vzniku samostatného československého státu. Ve Střelnici se budou prezentovat táborská sdružení, spolky, instituce a uskuteční se zde i řada divadelních, hudebních a tanečních představení.

Program:
13 hodin slavnostní zahájení s Pouličníky Tábor a Divadelním souborem Tábor
13.30 – 14 hodin prezentace činnosti: Taneční studio S.araH, Taneční studio 6Dance, TJ Sokol Tábor
14 hodin Swing band Tábor
15 hodin Příchod a přivítání prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka
15.15 hodin Komorní trio Tábor
15.35 hodin TŠ ATAK, s.r.o.
16 hodin Odchod Masaryka
16.05 hodin Krajem Kalicha před 80. lety - Komentované promítání diapozitivů z období 1. republiky
16.30 hodin Berounští měšťané - RETRO SHOW - Charleston a výuka tance
17. hodin Pouličníci
17.30 hodin Berounští měšťané - RETRO SHOW - Historická přehlídka šatů, prádla a plavek

Doprovodný program od 13 do 18 hodin

Městská knihovna Tábor představí zajímavé osobnosti první republiky od politiků (Tomáš Garrique Masaryk, Karel Kramář, Milan R. Štefánik, Edvard Beneš), přes spisovatele a hudebníky (Karel Čapek, Ondřej Sekora, Jiří Voskovec a Jan Werich, Josef Suk a Leoš Janáček) až k slavným hercům (Vlasta Burian, Adina Mandlová, Hugo Haas).

Pro děti se mohou začít do pohádkových i dobrodružných knih. Návštěvníci si vyzkouší i e-čtečky s texty Karla Čapka a Vladislava Vančury. V knihovně představí i knihy nadměrných velikostí a k zábavě nabídnou stolní deskové hry s tematikou České republiky.

Od 11 hodin si návštěvníci ve Střelnici mohou pochutnat na prvorepublikovém menu, cukrárně i nabídce baru.

V 15 hodin na státní svátek Nadějkovští otevřou zrekonstruované náměstí. Projekt získal od Nadace Partnerství grant ve výši 198 tisíc korun. Řada místních občanů přiložila také ruku k dílu – sázeli stromy, pokládali dlažbu. Při akci nebude chybět zpěv, pohoštění, připomenutí historie místa a od 16 hodin v kině zahraje Divadlo Marky Míkové Andersenovy pohádky.

Autor: Lucie Janečková

25.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků řidič - skladník - prodavač. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možnost DPČ. Hledáme sympatického komunikativního a pracovitého kolegu, který má pozitivní vztah k oboru prodeje zahrádkářských a chovatelských potřeb. Pracovník bude přijímat a vydávat zboží ze skladu, případně jej rozvážet dodávkovým vozidlem., Pracujeme od 6:30 do 15-17:00 dle práce na provozovně, v sobotu pracujeme 1x za 14 dní dopoledne od 8:00 do 11:00., Kontaktujte nás prosím zasláním nebo donesením životopisu., Požadujeme trestní bezúhonnost, řidičské oprávnění sk. B. S ohledem na manipulaci s břemeny těžšími než 15kg, práce není vhodná pro ženy., Hodinová mzda 90-110 Kč/hod., Hledáme i spolupracovníky na příležitostnou výpomoc., Kontakt: emailem.. Pracoviště: E.m.i.r velkoobchod, U Bechyňské dráhy, č.p. 1505, 390 02 Tábor 2. Informace: Jan Matějíček, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 020 Kč

Učitelé odborných předmětů, praktického vyučování a odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel matematiky a výpočetní techniky. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na vzdělání: učitelství pro střední školy nebo odpovídající vysokoškolské vzdělání v oboru IT a matematiky doplněné studiem pedagogiky. Výuka matematiky a výpočetní techniky v maturitních oborech přírodovědné lyceum, ekologie a ŽP, analýza potravin, technologie potravin., Zaměstnanecké výhody: příspěvky na obědy, rekreaci., Kontakt: telefonicky (v pracovních dnech 7:00-14:00), emailem.. Pracoviště: Střední odborná škola ekologická a potravinářská, veselí nad lužnicí, blatské sídliště 600/i, Blatské sídliště, č.p. 600, 391 81 Veselí nad Lužnicí 1. Informace: Ladislav Honsa, +420 381 500 511.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník, řidič vysokozdvižného vozíku. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Manipulace s materiálem pro výrobu, řízení vysokozdvižného vozíku, práce v nepřetržitém provozu na 12 hod směny, automobilový průmysl. Požadujeme vyučení a praxi v řízení vysokozdvižného vozíku, samostatnost, spolehlivost a zodpovědnost. Platné oprávnění k řízení VZV výhodou. Nástupní mzda od 19 000Kč/měsíčně, po zapracování a započítání bonusů až 29 000 Kč/měsíčně. Nástup je možný po dohoddě ihned., Zájemci se mohou přihlásit zasláním životopisu na email: prace@greiner-perfoam.com., Zaměstnanecké výhody: perspektivní zaměstnání, možnost stravování/stravenky, čtvrtletní odměny, 13. a 14. plat, odměna za výsledek hospodaření podniku, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené a jiné., Kontakt: telefonicky, emailem, osobně.. Pracoviště: Greiner perfoam s.r.o.tábor, Vožická, č.p. 601, 390 02 Tábor 2. Informace: Hana Jirsová, +420 381 406 734,727 916 866.

Výroba - Formíři a jádraři ve slévárnách formíř, skladač 17 000 Kč

Formíři a jádraři ve slévárnách formíř, skladač forem. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: možnost prodloužení smlouvy, vhodné pro absolventy!, Náplň práce: Skládání forem a formování - střední a těžké formy, furanová technologie., Požadujeme: znalost slévárenské technologie. Dobrý zdravotní stav, práce je v prašném a hlučném prostředí. Ochota k fyzické práci., Podnikové stravování, dovolená navíc. , Kontakt: telefonicky, emailem.. Pracoviště: Kovosvit mas, a.s., náměstí Tomáše Bati, č.p. 419, 391 02 Sezimovo Ústí 2. Informace: Lucie Lefanová, +420 381 632 392.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Majitel táborské zoo Evžen Korec s tygrem.

Braňme více zvířata, chráníme tím i sebe

Muž přišel o život na trati mezi Omlenicemi a Bujanovem.
3

OBRAZEM: Muž šel po trati a skončil pod koly vlaku

Muzeum keramiky představí křížovou cestu

Bechyně - Od pondělí až do 7. října si můžete v Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni prohlédnout výstavu Křížová cesta Petry Křivové Peškové, absolventky Akademie výtvarných umění v Praze.

OBRAZEM: Hlavní tah z Prachatic na České Budějovice přeťala uzavírka

Němčice – Trasa z Českých Budějovic na Prachatice je od pondělka 23. července zkomplikovaná.

Reprezentanti ČR U20 vezou stříbro z ME volejbalistů z Haagu

Tři volejbalisté z Jihostroje České Budějovice si vezou z Haagu, kde se konalo ME volejbalistů U20, stříbro. Filip Humler, Josef Polák a Marek Šotola.

Kinematograf bratří Čadíků navštíví Tábor

Tábor – Od čtvrtka 26. července do neděle 29. července hostuje v rámci Filmového léta v Táboře také Kinematograf bratří Čadíků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT