Divadlo v zahradě zapustilo kořeny v rajském dvoře Husitského muzea v Táboře a opět přivítá malé i velké milovníky nejen loutkového divadla. Hvězdou druhého ročníku festivalu je šéfredaktor serveru iHNed.cz Miloš Čermák. Festiválek Vokule, který popáté pořádá ochotnický soubor Voživot v mladovožické zámecké zahradě, nabídne desítky představení pro malé i velké.

"Během festivalu návštěvníci zhlédnou deset představení, nechybí ani odpolední pohádky pro děti, kapela a diskoška," říká Marian Lichtenberg, pořadatel festivalu amatérského divadla Vokule, který odstartuje svůj program v pátek v 15 hodin pohádkou Čert a Káča.

Následují hry Žijí mezi nimi (16:00), Rocker a dvě staré dámy (18:30) a Poker bez esa (20:15). Ve 21.45 hodin pak vystoupí host festivalu, performer Jiří Juráš s divadelní vodní a ohnivou show. Páteční program uzavře kapela Pasiáns.

Sobota ve vožické zámecké zahradě začíná ve 14.30 loutkovou pohádkou Princezna na hrášku. O hodinu později si pořadatelský soubor Voživot sehraje derniéru hry Jak se nezbláznit. V 17 hodin jistebnická Forbína zahraje Enigmatické variace, v 19 hodin se mohou návštěvníci pobavit u komedie Dobré ráno, rodino!, divadelní program uzavře Krysí dům a následuje disko Voživot.

Vstupenky na jednotlivá představení bude možné zakoupit na místě (pohádky 50 Kč, divadlo 90 Kč a host 110 Kč, muzika dobrovolné, disko zadarmo). Předem lze koupit také permanentku na celý festival, a to za cenu 600 korun na telefonu 773 659 097.

Start ve stylu Trnky

Divadlo v zahradě odstartuje v pátek 28. července v 19 hodin malým happeningem s velrybou ve stylu Trnkovy Zahrady. Po něm bude následovat zábavné představení o věhlasném městě plném „chytráků“ Ať žije Kocourkov v podání Vojty Vrtka a Jiřího Brůčka a jejich Kejklířského divadla. Na pódiu je poté vystřídá Miloš Čermák s „na stojáka“ pořadem Ego Night.

V sobotu se v rajském dvoře začíná ve 14 hodin. Druhý festivalový den zahájí Studio Dell’arte klasickou pohádkou Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Jak se krotí Divočiny poté předvede Marka Míková. Loutková pohádka Golem na motivy starých židovských pověstí v podání studia Damúza začne v 16.30 hodin a posledním sobotním dětským představením bude Malý princ divadla Já to jsem. Celý festival zakončí krátká parodie „Tatrmana“ Josefa Brůčka na netvůrčí loutkové divadlo s názvem Příběh.

V krátkých pauzách mezi divadly mohou návštěvníci ukrátit svoji dlouhou chvíli v divadelní či výtvarné dílně, na prakové střelnici nebo se ztratit a pak zase najít v kytičkovém bludišti. O muziku se postará DJ Mushroom.

Vstupné je symbolické, za celý festival zaplatíte 60 korun, v sobotu utratíte padesát korun. Festival pořádá Husitské muzeum v Táboře ve spolupráci s Kulturním střediskem města Bechyně. Podrobný program najdete na www.husitskemuzeum.cz

David Peltán