VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend pobaví slavnostmi, divadlem i hasičskou soutěží

Táborsko – Kulturní akce odstartují rybářskou soutěží. Poté je vystřídají hasiči, muzejní prohlídka, ale také setkání motorkářů, rodáků v Myslkovicích i divadelní představení.

6.6.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. V sobotu vás opět provedou táborským husitským muzeemFoto: Martin Donát

Pátek

16 hodin - Tábor
Zahradní slavnost aneb Kaňkohraní
Kaňka oslaví 12 let. V rámci svých narozenin pořádá akci, jíž se tradičně účastní rodiny s dětmi. Připraveno je více než deset smyslových, sportovních a výtvarných stanovišť Nebude chybět vystoupení dětí, kouzelník PET, kejkle s bublinami, interaktivní bubnování, porcování obřího dortu či kapely Schimmerle Klezmer a Le´Grace. Akce se koná na zahradě Centra Kaňka v Helsinské ulici.

•18 hodin – Tábor
   Uskuteční se beseda s Janou Pilzovou, vedoucí terénní práce mezi lidmi v krizové situaci - bezdomovci - v Táboře. Jana Pilzová představí službu Arcidiecézní charity její pobočky Tábor, kde má na starosti občanskou poradnu a terénní práci mezi bezdomovci v Táboře.
Přiblíží své vlastní zkušenosti a představí konkrétní aktuální situaci lidí bez přístřeší v Táboře a jaká je možná a dostupná pomoc. Beseda začíná ve Farním domě Českobratrské církve evangelické v Bílkově ulici.

18 hodin - Planá nad Lužnicí
Lucie Fabová – Forever. To je název výstavy abstraktních obrazů velkých formátů v galerii Fara v Plané nad Lužnicí. Na vernisáži vystoupí plánský pěvecký sbor Harmonie.

19 hodin - Tábor
• Čajový dýchánek se Swing Bandem Tábor. To je akce, na které se můžete nejen pobavit, ale také podpořit dobrou věc – Cheiron T, který se již sedmnáct let v Táboře věnuje dětem a mladým lidem. Dýchánek se ponese v duchu prvorepublikových čajů. V rámci doprovodného programu vystoupí například taneční soubor Čiriklore, který předvede ukázku romských čardášů. Návštěvníci se mohou těšit také na promítání fotografií a nebude chybět ani argentinské tango. Tento tanec vznikl v chudinských čtvrtích v Buenos Aires na konci 19. století. Akce se koná v zahradě táborské restaurace Střelnice.

20 hodin – Tábor
• Festival Kotnov 2014
Jak vidí Česko a Polsko Australan. Promítání v galerii Umauma.

22 hodin – Tábor
• Projekce Flákači v zahrádce Recykle music baru

FLÁKAČI
• 6. června, 22.00 hodin
Recykle zahrádka
Projekce

Sobota

7 hodin – Dražice
Pátý ročník rybářských závodů v lovu ryb klasickým způsobem pořádá pro děti a dospělé místní rybářský spolek. Akce se koná u rybníka Na Suchých. Rybolov začíná po prezentaci v 8 a potrvá do 12 hodin a poté do 13 do 15 hodin. Vyhlášení výsledků je naplánované o půl hodiny později. Rybáři mohou na jeden prut ulovit kapra, lína a amora. Hodnotícím kritériem je hmotnost úlovku.

8 hodin – Tábor
Na Den besipu můžete přijít na parkoviště k táborskému zimnímu stadionu. Až do 12 hodin zde budou akce pro děti i dospělé. Ti se například mohou podívat na zádržné systémy pro nejmenší cestující, mohou si nechat zkontrolovat zbytkový alkohol v dechu,prověřit pérování tlumičů či chladící kapalinu. Návštěvníci se však mohou podívat na současnou techniku státní i vojenské policie a nebudou chybět ani historická vozidla značky Fiat.

8.30 hodin – Brtec
Projděte se po Brtci u Nadějkova s Adamem Barošem, Lucií Medkovou a dalšími odborníky z výzkumného ústavu pro krajinu a okrasného zahradnictví. Můžete se s nimi poradit o tom, jak obec vylepšit. Sraz je před hospodou.

9 hodin – Rybova Lhota
Dobrovolní hasiči z Rybovy Lhoty naplánovali soutěž v požárním útoku O pohár SDH Rybova Lhota. Akce startuje na místním hasičském hřišti. Prezentace družstev se uskuteční půl hodiny před startem.

9 hodin – Tábor
Pokud jste příznivci moderních skupinových kondičních tanců, přijďte do Fit Studia. Najdete ho u zimního stadionu.

12.45 hodin – Tábor
Opět se můžete vydat na muzejní kostýmovanou prohlídku. Vrátíte se s ním do končícího 16. století. Prohlédnete si starou táborskou radnici a rozlehlým gotickým sálem a středověké podzemí.

13 hodin – Tábor
Přijďte si s dětmi do výtvarných potřeb U tukana v Pražské ulici vyrobit z polymerových hmot zvířátka či různé další modelace. Akce potrvá do 15 hodin.

13 hodin – Zlukov
Při druhém ročníku Zlukovských slavností, který se koná na návsi, vystoupí Lakomá Barka, což je českokrumlovská kapela. Ta si speciálně pro tuto příležitost připravila úplně novou píseň, kterou se rozhodla věnovat právě Zlukovu. Návštěvníci nepřijdou ani o dřevorubeckou show. Při strhující podívané nebude chybět šest profesionálních disciplín z dřevorubeckých soutěží.

13 hodin – Tábor
Lektorka Karolina Mairychová dle metodiky Evy Kiedroňové Něžná náruč rodičů vás v mateřském centru Mufík naučí, jak správně manipulovat s miminkem při vyndavání z postýlky, vany či autosedačky.

13 hodin – Křída
Na sraz motorkářů a jejich spanilou jízdu se mohou těšit obyvatelé Křídy nedaleko Stádlce. Na programu mají dovednostní soutěže, dvě trasy spanilé jízdy a uvažují i o střelbě v dobronickém mlýně. Večer zahraje kapela V0106.

13 hodin – Bechyně
Na tradiční pouť můžete přijít do bechyňského Zářečí. Nenechte si ujít vystoupení mužoretů, mažoretek i mažorčat. Letošní pouť má téma Život na vsi a bude korunována soutěží o nejhezčí koš vlastní výroby vyzdobený farmářskými výrobky. K tanci a poslechu zahraje kapela Jedním tahem.

13.30 hodin – Bechyně
Na dvorku městského muzea můžete zavítat na bleší trh a dát tak starým věcem novou šanci. Určitě zde naleznete něco, co se vám bude hodit. Otevřeno je do 16 hodin.

13.30 hodin – Soběslav
Soběslavská obec baráčníků si letos připomene již 85. výročí založení. Oslavy si samozřejmě nenechá pro sebe. Slavnostní krojovaný průvod, na který zve nejen své příznivce, ale také ostatní návštěvníky, naplánovala na tuto sobotu. V deset hodin dopoledne vyjde průvod od soběslavského kulturního domu a projde kolem celého náměstí Republiky, kde si je mohou prohlédnout kolemjdoucí. Ve 13.30 hodin vystoupí místní pěvecký soubor Anonym Voice. Poté bude následovat volná zábava s dechovou hudbou Libkovanka.

14 hodin – Radimovice u Želče
V obci potěší hlavně děti. Připravili pro ně závodní dětský den. Nejmenší tam mohou měřit síly například na odpichovadlech, tříkolkách, koloběžkách a kolech. Pozor, všichni závodníci musí mít vlastní přilbu. Kromě toho si mohou vyrobit větrník, malovat křídou a zapojit se do dalších her a soutěží.

14 hodin – Radkov
Také v Radkově děti mohou soutěžit na místním hřišti a to až do 17 hodin. Ani dospělí však nepřijdou zkrátka. Od 20 hodin si poslechnou koncert kapel Pavlača, Jeez, Flying Parties, Werner von Braun a Edge Rock Night a TSB.

15 hodin – Tábor
Začíná vernisáž výstavy Táni Svatošové v Galerii Staré radnice. Expozice je pořádaná u příležitosti padesátých narozenin akademické malířky, jejíž výstava mapuje základní okruhy její výtvarné práce. Autorka se zabývá především malbou, kaligrafií, výtvarnými realizacemi v architektuře a grafickým designem.

15 hodin – Myslkovice
V obci se koná čtvrté setkání rodáků a přátel. V zámeckém parku k akci zahraje dechová kapela Babouci.

17 hodin – Tábor
Poslední představení v rámci festivalu Loutky v dílně, je naplánované na tuto sobotu. Návštěvníci zhlédnou Kouzelnou kuličku, jejímž scénáristou a režisérem je Josef Brůček. Hlavní postavou je Vojta, prostý, jednoduchý, nešikovný hoch, který je postaven před situace, které musí řešit jinak než obvyklým způsobem. Od 17 hodin na náměstí Mikuláše z Husi se přesvědčíte, zda překoná všechny intriky proradného komořího, hloupých loupežníků i nevíru vlastní mámy v jeho schopnosti. Akci pořádá táborský Baobab.

18 hodin – Tábor
V Divadle Oskara Nedbala se koná taneční galavečer patnácti choreografií vytvořených v minulém školním roce v dílně taneční skupiny Coda. Na jevišti se představí 170 tanečnic a tanečníků.

20 hodin – Tábor
V rámci festivalu Kotnov 2014 zahrají v Whisky Pubu penzionu Alfa Matěj Ptaszek a Dobré ráno Blues Band.

Neděle

14.30 hodin - Tábor
Nejen děti mohou zhlédnout v táborském divadle pohádku O hodném drakovi s dobrým srdcem.

14.30 hodin – Budislav
V místním kostele se koná biřmování. Spolu se křtem a eucharistií je biřmování jednou z iniciačních svátostí.

15.30 hodin – Tábor
Od klokotského kláštera se vydá průvod králů a královniček v pestrých šatech ozdobených stuhami a květy k prameni Dobré vody nedaleko kapličky Panny Marie. Studánku vyčistí a zazpívají jí, aby ji probudily.
Také si vyzkouší tzv.„ Střelbu ku ptáku". Úplně na konci bude malá hostina. Za nepříznivého počasí se akce nekoná. Procházku pořádá Rodinné centrum Radost.

18 hodin – Želeč
Procházku rokem našich předků si můžete poslechnout v podání Richarda Vlasáka v želečském Špejcharu.
Vyprávět bude nejen o zvycích, ale také kultuře a duchovním prožívání času v minulosti. Na akci zahraje kytarové kvarteto Fortet. K prodeji budou výrobky soběslavské Rolničky.

Autor: Lucie Janečková

6.6.2014
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 14 000 Kč Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: kontakt e-mailem. Pracoviště: Eurozone cz s.r.o., planá nad lužnicí, Průmyslová, č.p. 499, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: Mikhail Egorenkov, +420 776 717 673. Výroba - Výroba Obsluha strojů 12 500 Kč Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování provozní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: pož.: zručnost, spolehlivost, vzdělání základní, vyučení,, nástup dle dohody,, mzda + 25% + výkonnostní odměny,, stravování,, kontakt : TELEFON, E-mail !!. Pracoviště: Gz media, a.s., pobočka soběslav, Wilsonova, č.p. 222, 392 01 Soběslav. Informace: Iveta Bodnárová, +420 605 883 744. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 14 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě Dělník potravinářské výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Práce v sobotu, neděli - ANO., Manipulace s jateckými polotovary, manipulace s masem a masnými výrobky, převážení, porcování, balení masa a masných výrobků, obsluha linky., Zaměstnanecké výhody: mimořádné odměny, 25 dnů dovolené, závodní stravování, svačiny zdarma, zaměstnanecké balíčky, příspěvek na penzijní připojištění, systém kafeterie., Kontakt telefonicky - po-pá 8-14hodin, emailem nebo osobně - Průmyslová 499 - Planá nad Lužnicí.. Pracoviště: Kostelecké uzeniny a.s., provoz planá nad lužnicí, Průmyslová, č.p. 499, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: Petra Varačková, +420 724 067 818,381 419 363. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě manipulant. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pož. manuální zručnost, vytrvalost, poctivost,, nástup dle dohody,, stravování, kontakt : TELEFON, E-mail !!. Pracoviště: Gz media, a.s., pobočka soběslav, Wilsonova, č.p. 222, 392 01 Soběslav. Informace: Iveta Bodnárová, +420 605 883 744.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Jihostroj veze z Benátek výhru. Za tři sety si zasloužil tři body

Malířka Helena Schmaus Shooner.

Zemřela výtvarnice Helena Schmaus Shooner, pravnučka F. Křižíka

Neúspěšný kandidát napadl volby v Krumlově

Český Krumlov – Že mohlo dojít k manipulaci s hlasovacími lístky, ohlásil Krajskému soudu v Českých Budějovicích (KS) v pátek 19. října, tedy poslední den lhůty pro podání návrhu na neplatnost hlasování nebo výsledku voleb do zastupitelstva města Český Krumlov, Václav Mocek z Českého Krumlova, který kandidoval v komunálních volbách za hnutí PRO 2016 a skončil jako 2. náhradník.

Na věži turisty překvapil zlatý robot. Natáčel film

České Budějovice – Kolemjdoucí se ráno zmateně zastavují. Nevěřícný výraz ve tváři vystřídá úsměv a u mužů a sci-fi fanoušků dokonce pochopení.

Soud bude řešit 15 návrhů na neplatnost voleb

Jižní Čechy – Hlasy voličů pro kandidující strany nebyly sečteny správně. S takovým odůvodněním sepsali Jihočeši návrhy na neplatnost říjnových komunálních voleb, které adresovaly Krajskému soudu v Českých Budějovic.

Vandal poničil čtyři automobily v Berlínské ulici na Sídlišti Nad Lužnic

Tábor – Táborští policisté musejí řešit další případ bezohledného vandalství. Jeho obětí se tentokrát stala čtyři zaparkovaná vozidla v Berlínské ulici na Sídlišti Nad Lužnicí.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT