V pátek 11. prosince si návštěvníci D-klubu Divadla Oskara Nedbala v Táboře mohou zatančit s folkovou kapelou Tanec v jeteli. Kapela slibuje, že zazní písně starší i zcela nové. Začátek koncertu je ve 20 hodin a vstupné stojí 99 korun. V rytmu disca se ponese další páteční diskotéka na soběslavské Palubě. Start je ve 20 hodin. Hraje Dj Honza Průcha.

Po roce tradice

Sobotu 12. prosince načne již v devět hodin ráno Staročeský vánoční trh na Žižkově a Tržním náměstí v Táboře. Tradiční vánoční trh je opět nabitý kulturním programem, ukázkami vánočních zvyků a prodejem domácích zabijačkových specialit. V průběhu dne se představí Orchestr Péro za kloboukem, táborští Pouličníci, Žesťový soubor Swing bandu Tábor a Sdružení Housova mlýna.

V 16 hodin se vydá skrze Tržní náměstí, Pražskou ulici a Žižkovo náměstí už třetí Vánoční zvonkový průvod. Sraz účastníků je na Tržním náměstí a s sebou nezapomeňte vzít zvonky, zvony, zvonečky a světýlka. Na závěr průvodu proběhne na Žižkově náměstí soutěž o nejhezčí zvonek.

Mikulášské koulení o ceny se uskuteční v chotovinské kuželně TJ Sokol. Děti začnou koulet ve 12.30 hodin, dospělí od 15.30 hodin.
Na závěr divadelního festiválku Fikarské slavnosti zahrají v hostinci U Jandů v Nadějkově Musica Rustica. Na programu bude koncert předvánoční. Začátek je v 19 hodin.

Kulturní dům v Bechyni si na sobotní večer připravil lahůdku pro milovníky skupiny Vypsaná Fixa. Kapela před rokem vyrazila se dvěma producenty (Neuwirth, Muchow) do Anglie, aby natočila CD Klenot. To vyšlo před necelým měsícem, a nyní ho skupina přijede představit v rámci svého turné. Začátek koncertu je ve 20 hodin. Vstupné na místě je 180 korun.

Discomazec III je taneční akce v Hotelu Palcát v Táboře. Od 20 hodin zahrají Dj Dářa, Pejda a Hrůša. Pozvání na diskotéku přijal hudebník Michal David. Vstupné je 120 korun.

Benefiční neděle

Neděle 13. prosince je „rezervována“ pro adventní benefice a dobročinnost. V Děkanském kostele Proměnění Páně na Žižkově náměstí v Táboře se od 15 hodin koná devátý Dobročinný adventní koncert Leo Clubu Tábor. Účinkovat bude vokální trio ve složení Jana Procházková, Aneta Sosnovcová a Jana Stachová, jež letos podpoří bas Jakuba Smrčky. Kytarové hody zajistí Jan Procházka a za klávesy usedne táborský jazzový pianista Jarda Bárta.

Perličkou letošního koncertu bude nadějný kytarista Jakub Juránek proměněný v Pata Methenyho. Výtěžek koncertu pomůže postiženým dětem ze Speciální třídy při Zvláštní škole v Táboře.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bechyni se od 17 hodin uskuteční akce III. Advent - Světlo svaté Lucie. Představí se žáci všech oborů ZUŠ Václava Pichla.

O hodinu později, tedy v 18 hodin se rozezní kytarové struny v kostele sv. Filipa a Jakuba v Táboře. Vánoční rozjímání je adventní koncert známého kytaristy a skladatele Štěpána Raka. Vstupné je 100 korun.

Folkové kvarteto Nezmaři zahrají s jihočeskou filharmonií v táborském Divadle Oskara Nedbala. Adventní koncert, na němž Jihočeská komorní filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Jana Talicha hraje známé, zpěvné nezmarovské melodie a českobudějovické skupina zpívá. Začátek je v 19 hodin.

David Peltán