V pátek 8. července se v táborském klubu 604 představí Luke Rowell alias Disasteradio se svou one man show. Novozélendský muzikant, počítačový mág a zvukový inovátor návštěvníky od 20 hodin ponoří do vln electra i diska 80. let. A to naživo. Od 20 hodin vystoupí v chotěmickém Vesnickém hudebním klubu legenda českého undergroundu Tony Ducháček & Garage. Vstupné je 200 korun. V táborském klubu Kalich to před letním spánkem rozjedou v rytmech ska, reggae a 2tone dýdžejové Mgr.Biggy a Ondřej HP. Start je ve 20 hodin. Diskotékovou zábavu nabízí Disco Paluba v Soběslavi.

V sobotu 9. července začíná od 8.30 hodin Peťula cup, tradiční fotbalový turnaj v malé kopané na hřišti v Březnici u Bechyně. Večer hudebně zpestří skupina Extract. Druhý ročník multižánrového festiválku Kozí dech startuje v 19 hodin u zříceniny hradu Kozí hrádek v Sezimově Ústí. Hrají kapely Black Sabath revival, Němá výčitka, Malá bílá vrána, Qvýchodu, Piknik a Spank. Vstupné je 100 korun. Ve 20 hodin začíná na Žižkově náměstí v Táboře koncert skupiny The Rubbish. Ve stejný čas pak v táborské hospůdce Na Sadech hrají skupiny Notemo a KlikaVen. Od 20 hodin se v chotěmickém Vesnickém hudebním klubu koná koncert kapely Už jsme doma. Ve 20. 30 hodin se v táborském klubu Jazz Gallery Charley představí jazzová zpěvačka a herečka) Marta Marinová s kapelou. Její scat ohromí každého.

Neděle 9. července se ve Svatošově ulici v Táboře koná koncert vážné hudby s příměsí jazzu. Od 15 hodin před kavárnou Aux café vystoupí Epoque Quartet. Členové smyčcového kvarteta jsou laureáty několika světových soutěží.

DAVID PELTÁN