VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend na Táborsku zaplní festivaly

Táborsko – Kulturní typy od pátku 14. do neděle 16. června. Kromě festivalu a slavností nebudou chybět ani tradiční Sobotníci.

14.6.2013
SDÍLEJ:

Veselské slavnosti ve Veselí nad LužnicíFoto: Kateřina Krejčová

Pátek

Centrum Kaňka Tábor pořádá dnes od 16 hodin zahradní slavnost Jedenáct let s Kaňkou. Uskuteční se ve venkovním areálu Centra Kaňky v Helsinské ulici. Na programu je Kaňkohraní pro rodiny s dětmi, Kaňka a její Tygři, což je vystoupení dětí, kejklíř a kouzelník a v 18 hodin začne narozeninový dort. Průběžně hrají kapely Le'grace, Fresh Band.

Jízda z kopce na čemkoliv je jednou ze zábavných disciplín, které se mohou účastnit návštěvníci Veselských slavností ve Veselí nad Lužnicí. Začíná v pátek v 18 hodin na náměstí. T. G. Masaryka. Důležité je sjet kopec od shora dolů. Posádka, která projede určitým bodem trasy, získá startovné naruby. V sobotu se například děti mohou těšit na tvořivou dílnu, která začíná ve 14 hodin v domově dětí a mládeže. V půl šesté se předvede i místní karate klub. V parku za kulturním domem v sobotu v 10 hodin rozbijí své ležení šermíři. Předvedou i historický tanec. Od 15 hodin se můžete projet v kočáře.

V pátek v 18 hodin začíná také výstava autorky Dagmar Dost-Nolden nazvaná Vzniklo to ze vzduchu, hlíny a bouřky. Výběr z díla umělkyně z Kolína nad Rýnem, která má však kořeny na Táborsku, představuje v Husitském muzeu v Táboře v galerii Stará radnice. Návštěvníci si prohlédnou obrazy, objekty i sochy. Výstava potrvá až do 15. září. První komentovaná prohlídka za účasti autorky se koná v sobotu 22. června od 15 hodin.

Na třídenní festival Léto nad Lužnicí se návštěvníci mohou vypravit již dnes. V 19 hodin si na Žižkově náměstí mohou nechat podepsat osobnosti české a československé atletiky. V půl deváté pak bude koncertovat skupina Čechomor.

Také na 19. hodinu připravilo táborské Divadlo Oskara Nedbala v malém sále inscenaci Stařec a moře. Pro diváky ji ztvárnilo Divadlo Viola Praha. Na podiu vystoupí Josef Somr a Marek Holý.

Největší koncert svého druhu na jihu Čech, koncert s nejlepšími zástupci české reggae scény, pořádá agentura Lion Audio a Zion Culture dnes v Kulturním domě v Bechyni. Účinkovat budou: Cocoman, Colectiv, Missy M, Bad Boyz, DJ Wilda Panda, Selector Boldrik, SCAPE 2 THE Jungle. Průvodci večera budou DJ Lubke a DJ Krtek. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

V tento čas v evangelickém kostele v Soběslavi rozehraje Motýlí divadelní společnost tři aktovky – Neil Simon – Svody (zkrátka nic pro cyklisty a veslaře); Václav Havel – Vernisáž (kdo by nechtěl kvartýr s ksichtem) a Paloma Pedrero – Sami dnešní noci (emoce jako hybatelky našich činů). Motýlí divadelní společnost integruje herce se zbytky paměti.

Taktéž ve 20 hodin můžete navštívit Chýnovskou jeskyni, kde se koná divadelní představení České nebe.

Jazzová kapela z Prahy MIRIAM BAYLE TRIO vystoupí dnes od 20.30 hodin v prostorách Jazz Gallery Charley Tábor. Účinkují: Miriam Bayle – vokál, Najponk – piano, Petr Dvorský – kontrabas.

Sobota

Jihočeský klub sběratelů v Táboře zve na Velké letní setkání sběratelů, které se uskuteční zítra od 7.30 do 11 hodin v Klubu Domu armády v Táboře. Prodávat se zde budou sběratelské novinky, vyměňovat můžete pohlednice, odznaky, etikety, bankovky, modely, militárie a další sběratelský materiál.

Tradiční turnaj v tenisu, který pořádá oddíl tenisu TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, můžete zhlédnout od 8 hodin na tenisových kurtech TJ Lokomotiva. Samotná hra začíná v 9 hodin. Vítěz přebere putovní pohár, několik dalších v pořadí bude oceněno drobnými cenami.

O pohár SHD Bezděčín budou hasiči soutěžit v sobotu od 9 hodin v Bezděčně. Akci zakončí zábava v kulturním domě, kde zahraje kapela Františka Koutenského.

Úderem 10. hodiny se pro všechny zájemce otevře na náměstí Mikuláše z Husi v Táboře také Baobabí léto, což je oslava knih, autorů, dobrého divadla, muziky a posedávání. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční dopolední výtvarné dílny a hry, odpolední čtení, divadýlka, muziku a jako vždy bohaté občerstvení. Až do 12.30 je připraven Cirkus na náměstí – žonglování, provazochodectví, akrobacie, výroba artistických potřeb či masek. Poté až do 18 hodiny se uskuteční čtení z knih, například Marka Míková, Kryštof Míka: O zlaté rybce či Jana Hubková Vanýsková: Cirkusárium. Časy organizátoři upřesní až zítra. Baobabí léto završí výstavou Výstava lipské grafičky a ilustrátorky Stefanie Schilling v Galerii Baobab a Dílně.

Zábavný den pro děti, tatínky, dědečky, pradědečky, strýčky připravila od 11 hodin také větrovská zoologická zahrada. Návštěvníci se mohou těšit na komentovanou prohlídku zaměřenou na zvířecí tatínky, soutěže pro děti a tatínky, dvě pohádky, které zahraje Divadlo na schodech a další zajímavý program pro všechny.

Již 6. ročník akce všech plánských dobrovolníků Vodnický den aneb Planá sobě se odehraje ve Sportovním centru za řekou a na březích Lužnice. Akce začne ve 13 hodin otevřením Dětského ráje. Od 16 hodin budou mezi sebou soupeřit nad vodou i ve vodě družstva dospěláků. V 18 hodin pokračuje zábava se skupinou Mary Long. Masky z vodního světa všech návštěvníků vítány.

Již podruhé v historii se v Táboře uskuteční mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. Ve dnech 15. – 16. 6. 2013 se na Stadionu Míru představí česká elita královny sportu. Celý program naleznete na webu:http://www.mcr2013-tabor.cz/ Výběrem: V sobotu i v neděli se od 13 do 16 hodin koná dětská atletika v plaveckém bazénu, tam pro ně v sobotu koncertuje také Jaroslav Uhlíř.

Sobotní 14. hodina bude jako obvykle patřit táborským Sobotníkům. Vlastivědná procházka pro dospělé i děti zavede k historii na téma Rozmarná léta aneb hry a hřiště našich pra…Sraz je na dopravním hřišti.

Také ve 14 hodin zahájí 135. výročí založení SDH Chýnov. Akce se uskuteční před hasičskou zbrojnicí.

Borotín na 14. hodinu přichystal první setkání rodáků a přátel Borotína. Začne se na rynku, následovat bude ve 14.15 hodin koncert dechové hudby Milana Včeláka, v 15.30 slavnostní průvod obcí, v 16.00 hodin odhalí pamětní desku Jaroslavu Šikovi, válečnému letci a v 18 hodin program pokračuje violoncellovým koncertem v kostele a ve 20 hodin společným posezením při lidové muzice v sále Hostince Pod kaštanem. Po celý den si návštěvníci budou moci prohlédnout kostel, radnici, základní a mateřskou školu a dalších obecní budovy. V případě nepříznivého počasí se akce koná v Hostinci pod kaštanem.

Dětská kapela Mexická vlna se v sobotu představí od 16 hodin na venkovním parketu v Meziříčí u Dražic. Při akci Vítání léta zahrají známé hity. Večer pak program pokračuje s kapelou Merenda.

Již zítra otevřou v Nadějkově Farskou zahradu, na jejímž zvelebování se podíleli místní. V 17 hodin potěší návštěvníky Žabí příběhy v podání Divadla Marky Míkové, v 19 hodin zahraje Tichá dohoda swing a jazz, o hodinu později zájemci zhlédnou dokument Jak šel čas na Farské a program zakončí RockFolkPople – Band brigádníka Toma.

Neděle

Druhý ročník spanilé cyklojízdy vedoucí přes trojměstí Sezimovo Ústí - Planá nad Lužnicí - Tábor se koná v neděli 16. června. Prezence je od 9 hodin na Husově náměstí v Sezimově Ústí, startuje se v 10 hodin. V čele pelotonu opět vyrazí starostové Martin Doležal, Jiří Fišer a Jiří Šimánek. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program.

Od 14 hodin Divadlo mladých a Klub českých turistů připravil pohádku Jak se čerti ženili. Konat se bude u základů rozhledny Hýlačky.

Ve stejnou dobu si děti od 4 let mohou vyzkoušet jízdu na kladce i umělou stěnu pro nejmenší lezouny. Akci pořádá RC Radost a sraz je u Modrého lomu u Lužnice.

Autor: Lucie Janečková

14.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 100 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit na tel. 778 727 709, popř. na email: fakturace@ceskehouby.cz a domluvit si osobní schůzku., Požadujeme pečlivost, spolehlivost, pracovitost, nástup možný ihned., Práce na polovišní úvazek - 4 hod./denně., Zaměstnancké výhody: příspěvek na stravné., Kontakt: emailem, telefonicky.. Pracoviště: České houby a.s., Nová, č.p. 538, 392 01 Soběslav. Informace: Helena Staňková, +420 778 727 709.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů obsluhovatel lisu - dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha lisu na lisování výrobního odpadu ve výrobě pro automobilový průmysl, skládání palet do boxů, 12 hod směny v nepřetržitém provozu. Požadujeme samostatnost, zodpovědnost a spolehlivost. Nástupní mzda je od 15000 Kč/měsíc, mzda po zapracování a započítání bonusů až 20000 Kč/měsíčně. Nástup je možný po dohodě ihned. Zájemci se mohou přihlásit zasláním svého životopisu s uvedením pozice na e-mail: personalnitabor@greiner-perfoam.com. Bližší informace poskytneme na personálním oddělení., Perspektivní zaměstnání, možnost stravování/stravenky, čtvrtletní odměny, 13. a 14. plat, odměna za výsledek hospodaření podniku, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené, a jiné.. Pracoviště: Greiner perfoam s.r.o.tábor, Vožická, č.p. 601, 390 02 Tábor 2. Informace: Hana Jirsová, +420 381 406 734,727 916 866.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 13 000 Kč

Pomocní pracovníci v živočišné výrobě Operátor/ka v zemědělství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Do provozu v Ústrašicích přijmeme pracovníka jako pomocnou sílu v zemědělství. Jedná se o pomocné práce při údržbě a provozu areálu, výpomoc při opravářských pracích a řízení dopravních prostředků., Požadujeme kladný vztah ke zvířatům, trestní bezúhonnost, manuální zručnost, pečlivost a časovou flexibilitu. Vyučení v oboru výhodou., 25 dní dovolené, 3 dny sick days, závoz obědů, příspěvek na kulturní akce, masáže, obědy, naturální mzda, penzijní připojištění., Kontakt: mailem, tel. 7:00 - 16:00. Pracoviště: Mezinárodní testování drůbeže, státní podnik, 390 02 Tábor 2. Informace: Eva Hrůšová, +420 724 544 791.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Lakýrník 24 000 Kč

Lakýrníci a natěrači (kromě stavebních) Lakýrník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe vítána - zkušenost s lakováním, manuální zručnost, flexibilita, výhodou průkazy - jeřábnicko-vazačský a na vysokozdvižný vozík., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, stravenky nebo gastroturky, 5 týdnů dovolené, pracovní oblečení, firemní akce., Kontakt: telefonicky (7-15:30 hod), osobně (Táborská 335, Malšice, čas domluvit telefonicky). Pracoviště: Briklis spol s r.o., Táborská, č.p. 335, 391 75 Malšice. Informace: Daniel Sabiniok, +420 777 750 321,381 278 371.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopecký na českobudějovickém Výstavišti.
20

46. ročník Rallye Český Krumlov ovládl suverénně největší favorit Jan Kopecký

Druhý ročník Dne s voraři se v sobotu konal v Purkarci.
29

OBRAZEM: Sobota v Purkarci patřila vorařům

Na jihu Čech bude od září waldorfské lyceum

Písek, Č. Budějovice - Jako první v tehdejším Československu zahájila výuku s prvky waldorfské pedagogiky v roce 1990 Základní škola Svobodná, jejímž zřizovatelem je město Písek. Krátce na to se otevřela jako osmá v republice Základní škola waldorfská v Českých Budějovicích.

OBRAZEM: Děti běžely orientační závod v Plánských pískovnách

Planá nad Lužnicí - Dětská liga Táborska tuto sobotu pořádala již třetí ročník orientačního závodu v lese kolem Plánských pískoven.

OBRAZEM: Sezona na Lipně byla zahájena

Lipno nad Vlavou /FOTOGALERIE/ - Adrenalinová lanovka, nafukovací atrakce nebo celodenní workshopy pro děti.

OBRAZEM: Mladí judisté vyrazili na Velkou cenu Prachatic

Prachatice - Nejmenší judisté prakticky z celé republiky a Rakouska se v sobotu zúčastnili tradiční Velké ceny Prachatic. Představilo se 160 judistů, z toho 30 z Rakouska v kategoriích od mláďat po starší žactvo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT