V pátek 3. července se od 18 hodin jindy tichou Klášterní zahradou v Bechyně rozezní jazzové tóny. Zahrají skupiny nejen jazzové Manana, Jam4U, Jazz It Out, Tarapaca jazz. Jako hlavní host večera se představí jazzrocková legenda ze Slovenska kapela Fermata. Nebude chybět čajovna, antikvariát, občerstvení.

O pár kilometrů na východ zahrají od 20 hodin Circus Ponorka, a to ve Vesnickém hudebním klubu v Chotěmicích.

V Táboře si přijdou na své zejména milovníci bluegraasu a country. V autokempu u Jordána vystoupí skupina Fresh band a v lesní restauraci Pintovka na Horkách The Shrot.

Zbraně a středověká hudba budou v sobotu 4. července břinčet na Kozím Hrádku v Sezimově Ústí, kde se konají již jedenácté Dobové slavnosti. K vidění bude vojenské ležení s ukázkami odívání a zbroje, chladné a palné zbraně, dobové stany. Výroba šperků a drátování, svíčkařství, mincmistr - ražba pražských grošů, kovářská práce, nožní výheň. Děti zabaví střelba z kuše a luku,vrhání sekery, házení do draku, zahradní šachy, jízda na koni či sokolníci.

Mezi dalšími akcemi se objeví dobová živá hudba, vystoupení Upálení Mistra Jana Husa, břišní tance, střelecká vystoupení, vozová hradba, šermířské souboje a hlavně vystoupení Boj husitů na vozové hradbě proti železným pánům. Odehraje se v 16 a 19 hodin.

Pro pořádnou porci muziky mohou kulturní jedlíci zajít do klubu Poslední Nota v Táboře, kde od 20 hodin bude znít latin jazz a funk z desek Dj Mushrooma.

U Václava Koubka v Chotěmicích vystoupí od 20 hodin sám majitel klubu.

V JazzGallery Charley v Táboř své dovednosti předvede od 20 hodin jazzbluesové trio Paul Batto Jr. (kytara, zpěv), Attila Rieger (kytara) a Olah Zoltan (kontrabas).

Přírodní amfiteátr Zámecká zahrada v Mladé Vožici nabídne Mladovožické slavnosti aneb Ať se baví především naše děti. Začátek je ve 14 hodin a celým dnem budou provázet Pohádkové dětské odpoledne s množstvím soutěží a písniček, dobroty a čokolády zdarma pro vaše ratolesti, dvě kouzelné zastavení s pohádkami - O klaunovi a zlé princezně a O líném Honzovi, zdarma skákací hrad a jako zlatý hřeb - populární pořad České televize Kouzelná školka s hlavním dětským hrdinou Michalem Nesvadbou, který si ve vlastním pořadu s dětmi náležitě pohraje.

Neděle 5. července je svátkem folkových fanoušků. Festival Svítání otevře své brány v 15 hodin na Kozím Hrádku v Sezimově Ústí. Vystoupí kapely Bon Sai č.3, Artefakt, All Boss, Lakomá Barka, Ve Dvou, Jir-Ka, Blueberryfields, Za Sluncem.

Od 21 hodin na fotbalovém hřišti v Želči zahraje populární kapela z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp.

David Peltán