V pátek 19. března se v herně Money na sídlišti Nad Lužnicí představí táborský jazzbluesový zpěvák Jiří Matyáš s kapelou. Začátek koncertu je ve 21 hodin.

Pro milovníky zlámaných rytmů je akce Jungle Beatz, tentokráte od 20 hodin v hostinci Na Pěkné vyhlídce v Čekanicích. Hrají dj´s Danko, Sayuz, Chmelda, Tao Maffa a Zbyszek. Tradiční Barevný večer čeká na návštěvníky táborského klubu MP7, kde od 20 hodin hrají Fun2Brothers.

Ples plný erotična a všeho kolem se koná od 20 hodin v sále Hotelu Palcát. Hraje skupina Happy band.

Čerti z Tojflštejna je pohádka pro děti, kterou odehraje pražské divadlo Nahoď v obřadní síni plánské radnice od 15 hodin. Večer od 19 hodin pak čeká na rodiče veselohra Ubu paroháčem.

V rámci festivalu Jeden svět se od 17.30 hodin v táborské ZŠ Bernarda Bolzana představí krátký kreslený film Meatrix, následovat bude snímek o islámské punkové scéně Taqwacore: zrod islámského punku a jako hlavní film bude od 20 hodin promítán silný český časosběrný dokument Nevítaní. Po něm bude debata s režisérem snímku Tomášem Škrdlantem.

Na hip hop s mečem

V sobotu 20. března vystoupí na Housově mlýně v Táboře písničkář Vladimír Merta. Začíná se ve 20 hodin a vstupné je 100 korun. Od 21 hodin začíná hrát rocková skupina Keks v KD Jistebnice.

Gangstastar The Hip Hop no.10 RapWars special edition je opět největší hip hopové mejdlo v kraji s tématem Hvězdných válek. Pozvání na podium tentokrát přijali H16 (SK), Supercrooo (Praha), Nironic (USA), Kaidžas (SK), IscreamBoyz (Praha), 100K (ČB), DEW (Benešov / Praha), Coco jambo, David Steel, Tom Malar a Obivan Kenobi a spousta dýdžejů. Mimo to budou opět k vidění exhibice, k hrátkám poslouží soutěže. Začátek party je v 18 hodin v táborském klubu Milenium. Tradičně nechybí ani odpoledni program. Od 10 hodin v respiriu u ZŠ Zborovská se uskuteční Montana Graffiti Jam, turnaj v halovém fotbalu a jiné sporty v tělocvičně.

Jeden svět nabídne od 17.30 hodin v sále táborské ZŠ Bernarda Bolzana filmy Nepřátelé národa, Vysněný odpad a Nenávist v krvi. Následně se v klubu MP7 uskuteční Afterparty One World s dýdžejem Mushroomem.

Say goodbye freedom – řekni sbohem svobodě je elektronická akce v podání dýdžejů Cubase a Honzeeka, který se loučí se svobodou. Koná se v táborském baru Envy od 20 hodin. Chotovinský školní ples se uskuteční od 19 hodin v kulturním domě. K tanci a poslechu zahraje Hudební skupina Františka Vaňka. V pátek i sobotu můžete navštívit diskotéku v soběslavském Disco Paluba.

David Peltán