Tábor - V pořadí 9. ročník masopustní akce se uskuteční na Blanickém předměstí, začíná se u restaurace U Žida ve 13 hodin. Nejdříve projde průvod masek po ulicích Blanického předměstí a Čekanic. Nebudou chybět dobroty jako domácí koblihy, langoše, punč či čaj s rumem. Pro děti je také připraven karneval Na pěkné vyhlídce od 15 hodin. Večer čeká zábava i pro dospělé v podobě bigbeatu od 20 hodin tamtéž.

Košice - Masopust obcí chystá několik změn. Pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Košice a obce změnili pro jeho IV. ročník trasu i čas. Začátek průvodu se posouvá na 9.30 hodin. Sraz masek je o půl hodiny dříve v kulturním domě. Večer se v sále od 19 hodin koná ještě masopustní zábava, kde zahraje skupina H-Band. Vstupné je dobrovolné.

Jistebnice - Spolek emancipovaných kluků sympaťáků pořádá v sobotu od 10 hodin maškarní průvod Jistebnicí. Na tuto tradiční kulturní akci se masky sejdou už v 9 hodin v kulturním domě. Na návštěvníky a diváky čekají vepřové speciality a další občerstvení, včetně živé hudby.