Podle ředitelky táborského divadla Lindy Rybákové se tentokrát podařilo sestavit pestrou mozaiku představení. Doporučila hru Lásky jedné plavovlásky, kterou přiveze Divadlo Astorka Korzo' 90 Bratislava, a Kříž u potoka v podání herců Slováckého divadla Uherské Hradiště. „Jsem opravdu ráda, že i tyto hry zde budeme mít,“ dodala a potvrdila, že o předplatné je velký zájem.

Návštěvníci divadla se budou bát, ale i bavit při proslulém představení Misery z pera Stephena Kinga se Zlatou Adamovskou v hlavní roli. Odpočinou si při inscenaci Slovácko sa nesúdí (divadelní spolek Kašpar Praha), při němž dokonce zahraje cimbálová kapela. Neunikne jim ani dramatizace provokativního románu Paní Bovaryová (Divadlo pod Palmovkou Praha), který byl v době svého vzniku zařazen na Index knih zakázaných katolickou církví. Milovníky foglarovek potěší, když se na divadelních prknech objeví Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka v nesmrtelné komedii Rychlé šípy.

VYSTAVOVAT BUDE TAKÉ MÍSTNÍ FOTOGRAF
Mluvčí táborského divadla Veronika Buriánková upozornila na právě konanou výstavu Áron z Hůrky představující knižní ilustrace grónského umělce. Zhruba 28. února ji vystřídá výstava klasické malby Ireny Procházkové. Její díla poputují do Tábora přímo z Říma a k vidění budou zhruba do poloviny dubna. Výstava Jaromíra Švejdíka známého také pod pseudonymem Jaromír 99 se do divadla přesune přibližně 11. dubna. Jeho netradiční díla jsou inspirována tvorbou Franze Kafky. „Tuto výstavu jsme sem získali poměrně složitě,“ dodala mluvčí. Nezapomněla zmínit výstavu Lukáše Bláhy, fotografa z Tábora. „Nádherně fotí táborské uličky a také starousedlíky,“ přiblížila. Pro Bláhovu výstavu budou vyhrazeny dvě patra a k vidění bude zřejmě v dubnu až červnu.

Divadlo nezapomíná ani na dětské návštěvníky. Na 2. června připravilo v rámci Dne dětí pohádku, po ní bude následovat koncert pro děti v divadelním parku spojený s piknikem.

PRO OPERU NENÍ MÍSTO
Dramaturg Marcel Kříž si cení toho, že do divadla zavítá světově uznávaná klavíristka Jitka Čechová s cyklem Smetanování. Zároveň oznámil, že operu diváci v nadcházející sezóně nezhlédnou. „Ze scénografického hlediska se nenašla opera, která by se sem vešla,“ vysvětlil.

MARCEL KŘÍŽ SE LOUČÍ
Jarní předplatitelskou sezónu už tradičně zakončuje Zahradní slavnost. Letos se koná 13. června. „Zahradní slavnost je důležitým setkáním, kde diváky potkáme osobně a to nám nabízí zpětnou vazbu,“ dodala ředitelka divadla.

Tentokrát navíc půjde o symbolické rozloučení s Marcelem Křížem. Dramaturga, který odchází ze své vůle, nahradí Jana Hubka Vanýsková.

SLEVY PRO STUDENTY
Lístky mimo předplatné jsou na většinu představení k dispozici přímo u pokladny, jejich ceny jsou však podstatně vyšší. Informace o dostupnosti jednotlivých vstupenek najdou zájemci na webu divadla. V minulém roce divadlo zavedlo padesátiprocentní slevy pro studenty na večerní představení v předplatném.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O PŘEDPLATNÉM
Skupina A – stále v prodeji místa i v přízemí
Skupina B – stále v prodeji místa v přízemí
Skupina C – v prodeji druhý balkon
Skupina D – v prodeji první a druhý balkon
Skupina E – stále v prodeji místa i v přízemí
Skupina F - stále v prodeji místa i v přízemí
Skupina H - v prodeji první a druhý balkon

ZAMĚŘENÍ JEDNOTLIVÝCH SKUPIN
Skupina A - exkluzivní řada představení napříč žánry a styly nabízejí to nejlepší z českých a moravských scén
Skupina B - divadelní řada zaměřená na milovníky klasické divadelní literatury
Skupina C + D - komorní řada představení
Skupina E - řada rodinných představení
Skupina F - řada pro náročné publikum, které je otevřené novým divadelním formám a současným textům
Skupina H - řada kruhu přátel hudby