VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V sobotu naposledy na kreativní veletrh, v noci do divadla

Táborsko - Přinášíme stručnou ochutnávku toho, co si pro vás připravil víkend. 

18.11.2016
SDÍLEJ:

Ve čtvrtek se v Soběslavi konal 10. Kreativ.Foto: Alena Šatrová

PÁTEK 18. LISTOPADU

*18 hodin, Mladá Vožice
Povídat o své pouti z Čech až k Atlantiku, při níž ušel 4000 kilometrů, přijede do zasedací síně městského úřadu pedagog Lukáš Hilman.

*19 hodin, Planá nad Lužnicí
Plánský pěvecký sbor Harmonie pozval sousední Táborský chrámový sbor a sezimovoústecké Nokturno ke společnému večeru. Slyšet je můžete ve společenském domě, kam je vstup sto korun. 


SOBOTA 19. LISTOPADU

* 7.30 hodin, Tábor
Celostátní setkání sběratelů se dnes koná v klubovně Domu armády ČR v Kyjevské ulici. Na programu bude prodej novinek a výměna pohlednic odznaků, etiket, bankovek, modelů, militárií a dalšího sběratelského materiálu. Setkání potrvá do 10.30 hodin.

* 9 hodin, Soběslav
V kulturním domě dnes končí třídenní veletrh kreativního tvoření, přehlídek nápadů pro děti i dospělé, dětských dílniček a workshopů. Téma veletrhu je zima a vánoce a navštívit ho můžete od 9 hodin do 18 hodin.

* 10 hodin, Bechyně
Divadlo U plotny zahraje dětem představení Kvak a Žbluňk. Co je nejcennější? Přeci věrný kamarád. Poetický příběh o nerozlučném přátelství žabáka a ropušáka začíná v 10 hodin v malém sále kulturního domu. Vstupné je 40 Kč.

* 15 hodin, Želeč
Společnost I MY pořádá tradiční benefiční maškarní tancovačku pro celé rodiny, tentokrát ve stylu princezny a rytíři. Převleky jsou vítány u malých i velkých. Moderovat a zábavné hry tvořit budou již tradičně Richard a Dan, k dobré pohodě zahraje kapela Mex Wave. Po celou dobu akce vás čekají hry, tancování, dobré jídlo, nebude chybět dražba dortů a bazárek, do kterého můžete přinést jednu až dvě kvalitní věci, které se vám už nehodí, ale jinde potěší. Tancovačka se koná v sále restaurace Na Staré a vstupné činí pro dospělé 80 Kč, děti zaplatí 50 Kč. Výtěžek pomůže zajistit chod organizace, která poskytuje služby pro děti s postižením a jejich rodiny.

* 13.30 hodin, Oldřichov
Sbor dobrovolných hasičů Oldřichov zve všechny příznivce heligonek do kulturního domu, kde se koná tradiční podzimní setkání heligonkářů. Vyhrávat začnou ve 13.30 hodin.

* 14 hodin, Tábor
Pro zájemce o historii je připravena další vlastivědná procházka. Tentokrát se sobotníci podívají do útrob Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Táboře na Masarykově náměstí, která v letošním roce slaví 150. výročí od svého založení. V úvodu se návštěvníci dozvědí, jak se proměňoval prostor před zemědělskou školou a kde se nacházela původní budova. Poté se přesunou dovnitř, kde výklad po Jitce a Lence Vandrovcových převezmou pedagožky zdejší školy Jindřiška Bumerlová a Iva Petrová. Program pro děti připravila Kateřina Nimrichtrová ve spolupráci s Jindřiškou Bumerlovou. Sraz účastníků je ve 14 hodin před školou na Masarykově náměstí.

* 17 hodin, Tábor
Divadelní večírek plný hudby a bezbřehé zábavy nabízí noc divadel, která se dnes uskuteční v prostorách budovy Divadla Oskara Nedbala. Přijďte poznat zákoutí, kam se běžně nedostanete, prožít atmosféru divadelního jeviště a okusit kouzlo pomíjivosti jevištního umění. Řada místních kreativních lidí se s vámi podělí o svůj talent. V době od 17 do 24 hodin se tak můžete těšit na koncerty, divadla, výstavy i komentovanou prohlídku s Oskárkem. Po celý večírek bude otevřena divadelní kavárna. Vstup je volný. 

Autor: Jitka Pecková

18.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Souběžně s mostem povede i lávka.

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Když se vám narodí trojčata

Táborsko - Ač je to s podivem, Táborsko je na výskyt trojčat vcelku bohaté.

V hledání pomohly sociální sítě

Tábor - Poctivý nálezce v pátek odpoledne odevzdal funkční tablet, který našel v Jordánské ulici. Strážníkům, kterým tablet předal na služebně, se pomocí sociální sítě podařilo kontaktovat kamarády jeho majitele. Ti mu zprávu předali, takže se tablet opět dostal do správných rukou.

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Největší volební okrsek v Táboře? Kupa odpovědnosti a stravenky místo bábovky

Tábor – Ještě než volební místnost největšího okrsku na Táborsku navštívili první nedočkavci, měli už členové jeho komise za sebou první stěžejní díl své práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení