PÁTEK:

• 19.00, Sezimovo Ústí
Skupina Midi vám zahraje dnes v 19 hodin na Hiltonu v Sezimově Ústí.

 • 20.00, Tábor
V pátek u Taverny na Žižkově náměstí zahraje rocková opera Jesus Christ Superstar. Hraje a zpívá Tábor Superstar Band, tančí CODA, zvuk a stage Luboš Kocourek. Vstupné je 50 Kč.

• 20.00, Tvrz Vlksice u Tábora (Písecký okres)
Letošní devátý ročník open air festivalu divadelního spolku Kašpar v jihočeských Vlksicích potvrzuje, že si získal mezi diváky oblibu. Festival Vlksice se letos koná výjimečně pouze v jednom prodlouženém víkendu. Diváci se mohou tradičně těšit na divadelní klasiku i pohádky pro děti. V pátek a v sobotu je na programu od 20 hodin hra Othello. V sobotu od 14.30 Kolotoč pohádek a v neděli od 14.30 hra Skřítek a od 20 hodin Šanson & Rozmarné písně.

SOBOTA:

• 6.30 hodin, Tábor
Na celostátní setkání zvou táborští sběratelé. To se uskuteční v Domě armády ČR v Kyjevské ulici. Na akci se dozvíte veškeré novinky z oblasti sběratelství a můžete si tady vyměnit pohlednice, etikety, bankovky nebo i mince. Setkání trvá do 10.30 hodin.

• 7 hodin, Bechyně
Protáhnout si tělo můžete při pochodu Bechyňská osma. Startuje se od bechyňského muzea turistiky. Trasy pro pěší jsou dlouhé 5 až 50 kilometrů. Cyklisté se projedou po trasách dlouhých 10 až 100 kilometrů. Trasy vedou malebným okolím Bechyně, údolím řeky Lužnice a potoka Židova Strouha. Při své cestě můžete navštívit Týn nad Vltavou, Koloděje nad Lužnicí, Dubový vrch, přírodní park Plziny, horu Tábor či Dobronice.

• 10. 30 hodin, Soběslav
Ze soběslavského náměstí Republiky startuje v 10.30 hodin 9. ročník Soběslavského maratonu. Trať dlouhá 65 kilometrů končí v kempu Plovárna Soběslav. Sportovci na start závodu na 40 kilometrů se postaví v 11 hodin.

• 11 hodin, Tábor
Osmý zemský sjezd jawistů a čzťáků se koná na Harrachovce. Začátek akce je naplánován na 11. hodinu. O hodinu později vyrazí motorkáři na spanilou jízdu hraběte Harracha. Trasa je dlouhá přibližně šedesát pět kilometrů a vede přes Tábor po Stádleckém mostě do Opařan, Jistebnice, Pikova, Radkova, Hejlova a odtud zpět na Harrachovku. Účastníky také čeká tradiční jízda po pásovině na Stádleckém mostě. Od 
16 hodin na ně čekají moto hry. Startovné pro letošní rok je padesát korun za stroj.

• 12 hodin, Zárybničná Lhota
Dobrovolní hasiči ze Zárybničné Lhoty zvou na 23. ročník Memoriálu Karla Přívozníka. Týmy můžu a žen se mezi sebou utkají na hřišti „Ostrov".

• 12.45 hodin, Tábor
Společně s dobově oděným průvodcem se můžete vydat do doby končícího 16. století a vychutnat si chloubu tehdejšího stavitelství: Starou táborskou radnici s rozlehlým gotickým sálem a středověké podzemí. Další muzejní kostýmovaná prohlídka začíná ve 12.45.

• 13.30 hodin, Bechyně
Na dvorku Městského muzea v Bechyni pokračují bleší trhy. Přijít mohou všichni zájemci o prodej nebo nákup pokladů z vašich domácností. Akce potrvá do 16 hodin.

• 15 hodin, Bechyně
Rodičovské centrum Hrošík zve od 15 do 18 hodin do klášterní zahrady děti i rodiče. Kromě programu pro děti s promítáním dětských filmů a malování na obličej se uskuteční i burza dětského oblečení a hraček. Uvidíte interaktivní ukázky piloxingu, zumby a pilates. Přijďte na benefici a popřejte Hrošíkovi k jeho pátým narozeninám.

• 17 hodin, Tábor
Do táborské galerie UMAUMA v Budějovické ulici můžete zavítat na vernisáž. Při ní se představí Jakub Guziur s dílem Matissovo světlo. Výstavu uvede výtvarník, básník a performer Jaroslav Chobot.

• 18 hodin, Tábor
Pro příznivce vážné hudby je připravený další koncert z cyklu Táborský triptych, tentokrát nazvaný Slyšet Neapol. Okouzlí vás hudba italského baroka ve Staré radnici Husitského muzea. Představí se Kateřina Ghannudi na barokní harfu a Monika Knoblochová na cembalo.

• 19 hodin, Tábor
Housle v podání Jiřího Kubečka a kytara Vojtěcha Vrtišky se spojí při koncertu v táborské Kulíkově kavárně. Dva virtuózové zahrají mistrovská díla, například skladby Astora Piazzoly.

NEDĚLE:

• 12.25 hodin, Chýnov
V neděli 7. září 2014 projede Chýnovem peloton cyklistů čtvrté etapy cyklistického závodu evropského poháru UCI – Okolo jižních Čech ČEZ tour 2014. V tomto závodě si změří své síly přes 120 cyklistů z více jak 20 profesionálních týmů z celého světa. Do Chýnova peloton zavítá v čase 12.25 – 12.40 hodin. Více na www.okolojiznichcech.cz.

• 17 hodin, Tábor
Do koncertu k Evropskému dni židovské kultury se můžete zaposlouchat od 17 hodin v táborské Staré radnici. Zazní hudba od skladatelů Zoltána Kodály, Maurice Ravela, Gustava Mahlera či Oliviera Messiaena.