BECHYNĚ

Dance party. Sál bechyňského kulturního domu bude patřit všem, kteří se chtějí pořádně odreagovat a pobavit. Známé hity jim bude od 20 hodin servírovat DJ Paul.

HODONICE U BECHYNĚ

Burza. Na rozjezdové ploše bechyňského letiště se od rána otevře pomyslná brána tradiční velké jihočeské burzy. Zaměřená je na auto-moto díly, motocykly, nářadí a nástroje, literaturu a sběratelství všeho druhu. Cokoliv najdete na půdě či ve sklepě, má svého kupce. A sami si přitom můžete splnit svůj sběratelský sen. Chybět samozřejmě nebude ani občerstvení.

CHOTOVINY

Školní slavnost. Základní a mateřská škola Chotoviny, Spolek přátel školy a myslivecký spolek Chorovány pořádá od 20 hodin v kulturním domě Školní slavnost, tentokrát na téma myslivost. O hudební doprovod večera se postará Mix Františka Vaňka, hosté plesu se pak mohou těšit na bohatou tombolu, předtančení chotovinských žáků i na půlnoční překvapení.

NADĚJKOV

Jarní bazárek zboží. Restaurace U Jandů se promění v dějiště tradičního bazaru oblečení, dekorací, obuvi , dětského zboží a sportovních potřeb. Akce se koná od 9 do 16 hodin.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Ples SDH Planá nad Lužnicí. Do Sokolovny se v 19 hodin opět nastěhuje bujará plesová zábava, tentokrát v režii místních hasičů. K poslechu a tanci zahraje známá jihočeská kapela Božejáci a chybět nebude nejen bohatá tombola, ale ani malé občerstvení na stolech.

SEZIMOVO ÚSTÍ

Výstava německých ovčáků. V areálu na Soukeníku se to bude od 9 hodin hemžit reprezentanty nejpopulárnějšího služebního plemene psů. Nádherně stavění němečtí ovčáci budou soutěži v rámci oblastního kola výstavy.

SOBĚSLAV

Koncert na Hvížďalce. Je libo trocha punku a hardcore? V tom případě si nenechte ujít koncert, který hostí soběslavský hostinec Hvízdalka. Začíná v 19 hodin a představí se v něm kapely K.Z.O (Tábor). The Two Eggs (Opařany), Terror Society (Střelské Hoštice) a Flaška Vysočini (Temelín).

TÁBOR

Tři sestry. V sále hotelu Palcát bude od 20 hodin pekelně horko. O dvouhodinovou lavinu řízné a syrové muziky se postarají legendární Tři sestry se svým frontmanem Lou Fanánkem. Jako support vystoupí VHS.

Jarní setkání sběratelů. Prodej, koupi či výměnu pohlednic, odznaků, etiket, bankovek, mincí, známek, modelů a jiného sběratelského materiálu – to všechno nabízí další sběratelský dýchánek, který se koná od 7.30 do 10.30 hodin v sále Domu armády (Náchodské sídliště).

Svobodní zednáři a Tábor. V budově Staré radnice na Žižkově náměstí se koná od 15 hodin vernisáž výstavy, která přiblíží společenství Svobodných zednářů. K vidění budou originální předměty užívané při zednářských rituálech. Výstava potrvá do 10. června.

TUČAPY

Odpoledne plné společenských her. Tučapská knihovna zve děti a jejich doprovod do zasedací místnosti obecního úřadu. Od 14 hodin je tam pro ně připravená zábava v podobě nejrůznějších společenských her.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Vodovod + Náhodný výběr. Pro fanoušky legendární zábavové kapely Vodovod z Bechyně se stane centrem víkendového dění kulturní dům ve Veselí. Zábava začne ve 20 hodin a kromě Vodovodu se představí i skupina Náhodný výběr.