PLANÁ NAD LUŽNICÍ

O zlomyslném skřítkovi. Divadélko na nitce si na nedělní odpoledne připravilo pro děti loutkovou pohádku O zlomyslném skřítkovi. Začátek představení je v 15 hodin.

TÁBOR

Bez etikety – nechte víno promluvit. Vinotéka U černého kocoura a zeleného stromu si v rámci Festivalu vína připravila pro zájemce originální ochutnávku, která je nechá nahlédnout do profese degustátorů. K hodnocení je od 18 hodin připraveno 12 druhů bílého vína, které se zatím na festivalu nepředstavily. Taji degustace provede návštěvníky prestižní český sommeliér a degustátor Kamil Prokeš.

Vynášení Morany. Na návsi v Čelkovicích (nad mateřskou školou) se sejdou v 16 hodin účastníci akce, kterou již tradičně pořádá táborské Rodičovské centrum Radost. Díky ní ožije tradice vynášení Morany, kterou si nejprve všichni na místě dozdobí, aby ji za doprovodu jarních písní a říkadel svrhli do chladné vody řeky Lužnice.

MLADÁ VOŽICE

Maškarní rej. V sále hotelu Záložna si přijdou na své děti a program plný her a soutěží s maskami i bez nich. Začátek ve 13 hodin.