Jedenáctý ročník, který se koná od 25. února do 27. dubna 2019, nabídne prakticky denně večeře, degustace nejlepších vín i kávy, kurzy i kulturní vyžití. Na festival opětovně dorazí Divadlo Járy Cimrmana se hrou Švestka, Jaroslav Dušek s oblíbenými Dohodami, přednáškou i Malou Vizitou či Bára Hrzánová s hrou Kočka v oregánu. Nepřijdete ani o filmy či koncert písničkáře Pokáče.

„Letos je o akce festivalu rekordní zájem. Vzhledem k omezené kapacitě je na některé degustace už je beznadějně vyprodáno. Neomezená kapacita je pouze na velkých koštech v hotelu Palcát. Doporučuji však s nákupem vstupenek dlouho neotálet,“ upozornil ředitel festivalu Jiří Blafka.

Letošní ročník bude podle něj nejsilnější, co se týče vinařů, objeví se jich tu neuvěřitelných 60. Mezi nimi samozřejmě i česká a moravská špička. „Letos budou také tři velké košty namísto dvou,“ přiblížil program nadcházejícího ročníku.

Stejně jako loni program Táborského festivalu vína otevře Divadlo Járy Cimrmana hrou Švestka, a to 25. února. Poté se program začne pomalu rozbíhat a od 18. března už pojede každý den naplno. Kromě Cimrmanů přijede opět Jaroslav Dušek. Z herců se objeví také Bára Hrzánová, a to s komedií Kočka v oregánu.

Program festivalu bude benefiční, výtěžek z něj půjde těm, kteří potřebují pomoci. Letos festival pomůže organizacím I My, Janíček, Adventor, Anaon a Walfdorsfká škola Mistra Jana Husa.