V pátek dopoledne začal v bechyňském kulturním domě dvacátý ročník krajské přehlídky dětských divadelních, loutkářských a recitačních souborů a kolektivů s názvem Bechyňské jaro. Dnes ještě můžete zhlédnout Noční můry od vimperské Spirál(k)y, a to od 19 hodin, nebo od 19.40 hodin Zahradu v podání českobudějovického souboru Divadélko Růžek. Hudební večer si na pátek připravila Planá nad Lužnicí. V restauraci Maxim si můžete od 19 hodin zatančit se skupinami Bluesmile a Čtyřválec Dixie.  Sobotní program Bechyňského jara zahájí v 9.30 hodin Jindřichův Hradec a v 11 hodin ho uzavře představení z Českého Krumlova. Vyhlášení vítězů se odehraje od 14.15 hodin. 

V pátek od  20 hodin se ve Střelnici v Táboře můžete zúčastnit benefičního galavečeru Pocta Jiřímu Hrzánovi, která se koná u příležitosti jeho nedožitých 73. narozenin. Zavzpomínat na táborského rodáka přijedou Iva Janžurová, Bára Hrzánová, Jan Kačer, His Master´s Voice, Le Dernier Dessert, Václav Havelka III., Divadlo Mladých a další. Od 21 hodin zahraje v táborském Recykle music baru rocková kapela Mary Long. Skupina Kdyš uš, tak uš přivítá od 20 hodin v táborském country salonu Za Mostem hudebnici Petru Šany Šanclovou. Hotel Palcát se od 20 hodin stane dějištěm události sportovců okresu. Během večera se tu rozdají tituly Nejlepší sportovci roku 2011.  

V sobotu od 13 hodin začíná v táborském klubu Milenium poslední akce Táborského festivalu vína – velká přehlídka vín. Od 9 ráno až do 13 hodin se můžete podívat pod ruce sochaře. V Borotíně bude pilou vyřezávat sochy ze dřeva, které pak dostane mateřská škola. Akce je součástí velikonoční výstavy, tu si můžete prohlédnout od 9 až do 17 hodin. Čtení v Baobabu, to je další ze série autorského čtení. Tentokrát do Tábora zavítá básnířka a prozaička Sylva Fischerová. Pro děti začne číst v 15.30 hodin z knihy Egbérie a Olténie. V 19.30 hodin otevře knihu povídek Pasáž. Skupiny Tleskač, Jaksi Taksi, Qýchodu a Šatlava zahrají v jistebnickém KD od 20 hodin. Ve 20.30 hodin se rozezní táborským klubem Jazz Gallery Charley klasická hudba převlečená do jazzového kabátku. Legendární skupina WWW vystoupí od 20 hodin v táborském klubu Bardo.

Na neděli  v kalendáři připadá Květná neděle. Biblický příběh si od 10.30 hodin připomenou a zahrají věřící před kostelem v Sezimově Ústí I. Od 14 hodin se pak v tučapském kostele sv. Jakuba uskuteční velikonoční koncert s pěveckým sborem Anonym Voice.