Nechyběly charakteristické ohně a další pódiové libůstky. Vše však v komornější atmosféře než jsou fanoušci zvyklí. Vstupenky byly vyprodané, a tak Palcát doslova praskal ve švech.

Tomáš Kmec, Martin Pelc, Petr Hrdlička a Martin Volák si užili atmosféru plného sálu, zahráli na španělky a zazpívali si společně s návštěvníky. Zahráli nové písně ze symbolického desátého alba, ale i staré dobré pecky.

Předloni kapela vydala CD s názvem Uzavřenej kruh, loni dokonce oslavila 20. výročí a vyměnila kytaristu. Baskytarista Tomáš Kmec se k tomu vyjádřil. „Je to naše desátá deska vydaná před dvacátým výročím, takže jsme tím uzavřeli jedno období a rádi bychom začali další dvacku,“ řekl.

JEN AKUSTICKY

Kapela, jenž si v posledních letech vydobyla značnou popularitu u publika, loni měla dokonce i velkolepý koncert v O2 Aréně. Prodeje jejich alb vykazují enormní obrat. Na nápad uspořádat akustické koncerty v menších sálech přišli loni v lednu, kdy převzali v Supraphon Musicpointu rovnou dvě Zlaté desky. Jednu za album Hledání iDentity a druhou za již zmiňovaný Uzavřenej kruh.

Tenkrát prvně zahráli akusticky s novým kytaristou. „Užili jsme si na na sto procent, je to trošku něco jiného než klasickej set. Snad bylo vidět, že nás písničky z nového alba baví,“ pochvalovali si.

JEDINÉ PŘÁNÍ

Hudebníci nemají po dvou desítkách let fungování žádný speciální sen. Jejich společným přáním je pouze, aby lidé navštěvovali jejich koncerty a jejich hudba je bavila. Současné album vzniklo ještě v roky prověřené sestavě. Loni už šnůru odehráli s novým kytaristou. Leo Holana nahradil Martin Volák. Výměna však neměla žádný skrytý podtext. „Devatenáct let, dlouhá šňůra, nahrávaní…Nic se nestalo, prostě jsme se dohodli, že to ukončíme,“ okomentoval tenkrát jeho odchod Tomáš Kmec.

Další koncerty netypického pojetí se konají 1. a 2. března v Akropolis Praha, 8. března v Garage v Ostravě, 15. a 16. března v S-Clubu v Olomouci. 5. a 6. dubna je uslyší publikum v Kofole v Krnově, 12. dubna zahrají v Hradci Králové v Denoche, 13. dubna je pohostí v Depo2015 v Plzni, 19. a 20. dubna odehrají dva koncerty ve Flédě v Brně, 26. dubna je uslyší fanoušci v Eurocentru v Jablonci nad Nisou a 3. května uzavřou akustické turné v Uffu v Trutnově.