Táborský odbor kultury a cestovního ruchu obsadil prosincové dny pořady, které potěší milovníky hudby, umění i starých zvyků. O vstup do nabídky se tradičně postaralo slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Žižkově náměstí, městem se dávno přehnali čerti s Mikulášem a zbylé dva týdny roku teď přinášejí ryze vánoční atmosféru.
Podle vedoucí odboru Lenky Horejskové bude velkou lahůdkou sobotní koncert kvarteta Yellow sisters, jehož místem konání je kostel sv. Jakuba. V pondělí pak od 16 hodin na děti čeká oblíbené vánoční plavání se soutěžemi. „Z letošních zajímavostí programu bych vybrala výtvarně taneční projekt akademického malíře Jana Kunovského a primabeleríny baletu Národního divadla Terezy Podařilové, který jsme do kostela sv. Jakuba připravili na úterní večer,“ zmínila Horejsková pořad Theatrum Mundi, ke kterému se zároveň pojí i koncert kytarového dua Jiřího Blafky a Miroslava Šmilauera.
Změnou proti dřívějším zvyklostem je koncertní večer v táborském divadle. Místo Rybovy mše Hej mistře zazní sálem housle Jaroslava Svěceného, a to v sobotu 22. prosince od 19 hodin. O Rybovu mši ale její milovníci nepřijdou, Táborský chrámový sbor ji zahraje a zazpívá pod klenbou děkanského kostela 26. prosince od 16 hodin. „Pro návštěníky máme omezený počet míst, proto doporučuji zakoupit vstupenku v předprodeji v infocentru,“ upozornila Lenka Horejsková.