Páteční večer se v táborském klubu MP7 vrátí o pár měsíců zpět. Do doby, kdy slunce a teplo bylo denním standardem. Zahrají tam dýdžejové DJ Mushroom & Daniel B, akce se ponese v rytmech samby, latinjazzu a možná i funku či electra. Start je ve 20 hodin.

V hostinci Na Pěkné vyhlídce v Čekanicích se desky budou točit v tempech dnb, jungle a breakbeat. Od 20 hodin je tam roztočí dýdžejové Alister, Chihury, Tao Maffa, Gomez a Yennick & Majkl. Vstupné je 50 korun.

Ze zcela jiného soudku bude koncert německých punkrockových kapel Odysseus & The Argonauts a Goldner Anker v klubu Orion v Táboře. Začátek je v 20.30 hodin.

Sobota a návrat do minulosti

V sobotu 28. listopadu se od 20 hodin v táborském Hotelu Dvořák koná Retroples. Jedná se o večer, který návštěvníky díky videotéce zavede do 20. - 80. let. „Chceme se jak písní, tak tancem a hlavně stylovým oblečením do těchto let vrátit. Návštěvníci ve stylovém budou soutěžit o MISS Retro. Nebude chybět ani retro jídelníček, tombola a módní přehlídka,“ doplňuje pořadatelka Jitka Černá.

V jam clubu Poslední nota v Táboře zahrají finalisté regionální soutěže kapel 20 minut slávy, funkpoprockoví Rubbish. Doplní je kapela LeGrace. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Do podobně žánrového kabátku se od 20 hodin zahalí také D klub Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Divákům se opět představí funková kapela Cohiba, která si v Táboře zahrála v létě na Žižkově náměstí a našla si své četné příznivce. Vstupné je 99 korun.

Kulturní dům v Chýnově opět ožije diskotékou, tentokrát s názvem Zelenápárty. Kromě hudby pod vedením Dj Dana Dobiáše se bude například malovat na tělo. Navíc, všichni v zeleném oblečení mají vstup zdarma. Start je ve 20 hodin.

Velký návrat se chystá v želečském kulturním domě. Po smutných událostech minulých měsíců se z kolen zvedá skupina Katapult. Olda Říha vyhověl všeobecnému přání fanoušků Katapultu, aby se skupina vrátila na koncertní pódia. Katapult pokračuje jako klasické trio a partnery Oldy Říhy se stali mladí hudebníci, basista Andy Budka /25let/ a hráč na bicí Ondřej Timpl /30 let/. Koncert začíná ve 21 hodin, vstupné je 220 korun.

Před radnicí v Plané nad Lužnicí se od 15 hodin uskuteční akce Advent přichází. Během odpoledne vystoupí Trubači Šárky Kvičínské, folklórní soubor Ráček, pěvecké sbory, soutěž o nejkrásnější balkón, okno i zahradu. Rozsvítí se i vánoční výzdoba města.

Neděle a advent

V chotovinském kulturním domě se v neděli 29. listopadu od 15 hodin bude nadělovat. Mikulášská diskotéka s nadílkou začíná v 15 hodin.

Ve stejný čas bude prostor pro empatii. V Děkanském kostele na Žižkově náměstí v Táboře se bude konat Benefiční adventní koncert. Představí se na něm žáci a učitelé Základní umělecké školy v Táboře, pěvecký sbor pod vedením učitelky Heleny Boučkové a violoncellový soubor učitelky Otty Semlerové. Vstupné je 50 Kč.

D-klub Divadla Oskara Nedbala v Táboře neděli uzavře. Od 20 hodin tam vystoupí písničkářka Žofie Kabelková. Vstup je 70 korun.