Pohádka O princezně na ocet
V neděli od 15. hodin v kinosále Spektrum v Sezimově Ústí začíná pohádkový příběh o princezně, která málem zůstala na ocet.
Uvidíte autorskou pohádku Aleny Bláhové s písničkami Stanislavy Rybníčkové v podání ochotnického souboru Spektrum. Žárlivá čarodějnice zaklela království, aby princezna nikdy nepotkala ženicha. Princ s pomocí pohádkových strašidel a samotného Lucifera však kouzlo prolomí. Komedie pro děti je plná písniček, laskavého humoru a poznání, že pravá láska překoná i čarodějnická kouzla. Vstupné je 50 Kč.

Deskohraní v kinokavárně nejen pro děti
V neděli od 14 do 17 hodin si v kinokavárně v Soběslavi můžete přijít zahrát hry. Na výběr bude z více jak 40 deskových her, zahrát si mohou mladí i staří. Vstupné se nevybírá.

Pohádka Když draka bolí hlava
Nedělní odpoledne pro děti připravili také v Kulturním domě Veselí nad Lužnicí, od 15 hodin se ve víceúčelovém sále promítá česko-slovenská pohádka Když draka bolí hlava. Barbora a Tom tráví prázdniny u prarodičů v kovárně pod Dračí skálou, tam jim ze všech sil pomáhá a pracuje také dvouhlavý drak Čmoudík. Zajímavá vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví Vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má 100 let nemytí dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Vstup je 90 Kč.