Krmení na celý rok a veterinární ošetření vyzpívaly ve čtvrtek tři zpěvačky pro Domov Sírius v Záhoří u Písku. Pořadateli – Táborské ochraně zvířat se na ně sešlo přes 80 tisíc korun, polovinu dali táborští sponzoři.

Výtěžek nakrmí a ošetří stovku koček, pětapadesát psů a jednoho koně.
Hlavním sponzorem této charitativní akce byla opět Nadace Robin, která přispěla částkou třiceti tisíc korun, od ostatních sponzorů dostala Táborská ochrana zvířat celkem čtyřicet tisíc korun a na vstupném se vybralo kolem dvanácti tisíc.

„Rozhodně jsme ani letos neprodělali a částkou, která byla vybrána, můžeme pokrýt jak náklady spojené s organizací koncertu, tak především můžeme nakoupit krmivo na celý rok a ještě zajistit zvířatům veterinární péči,“ říká pořadatelka Květoslava Stoklasová. „Hodně bych touto cestou chtěla poděkovat panu řediteli a celému personálu táborského divadla za jejich vstřícnost a poskytnuté prostory, moc si jejich pomoci vážíme,“ dodala.
Celý večer se tradičně mluvilo o vztahu ke zvířatům a nutnosti jim ve stáří a nemoci pomáhat. Hlavní pěveckou hvězdou se letos stala Kateřina Brožová, která má dva psy.

„Můj vztah ke zvířatům je úplně ten nejlepší, jaký může být. Už jako malá jsem jimi byla obklopena a pomáhat jim mi přijde naprosto přirozené,“ říká Brožová a vyjádřila obdiv k pořadatelům podobných pořadů.
Pro staré psy a kočky ze Záhoří u Písku přijela zazpívat i finalistka soutěže Xfaktor Martina Pártlová. „Psí útulky jsou bezesporu dobrá věc, ale na mě působí hrozně depresivně. Velmi nerada tam chodím, jelikož bych si nejradši vzala domů všechny opuštěný pejsky a pomohla jim. To bohužel nejde, proto jsem ráda, když mohu pomoci alespoň takto.“

Na prknech táborského divadla měla vystoupit i Bára Basiková, diváci však od moderátora dostali zprávu, že se odpoledne zranila a do Tábora se nedostane.

Skoro to vypadá, že vystoupení v Táboře zpěvačce není souzené. Je to již podruhé, co musela svou účast zrušit.
„Letos v lednu se ale ozvala sama, že nám dluží vystoupení za loňský rok. Tehdy musela zastoupit nemocnou kolegyni. Ve čtvrtek ve čtyři hodiny ale zvonil telefon a že je v nemocnici, neboť na zkoušce upadla a že nepřijede,“ uvedla zklamaně Stoklasová, která si tak musela narychlo poradit s dramaturgií. Absenci kolegyně ale ochotně nahradily jak Brožová s Pártlovou, tak Šárka Rezková, která do tábora přivezla své country.
Jednotlivá pěvecká vystoupení byla prokládána vtipnými historkami či moudrými citáty o zvířatech, kterými publikum bavil herec a moderátor Otakar Brousek mladší.

Přestože se benefiční koncert nepyšnil nálepkou vyprodáno, svůj účel splnil: zvířata hladovět nebudou.

Michala Nováčková