Pátek

V pátek začíná v Želči na fotbalovém hřišti dvoudenní open air Footfest. Příznivci rocku, punku, ska i metalu si přijdou na své, na festivalu vystoupí kapely Jelen, Desmod, Monkey Bussines, Vypsaná fixa, Skyline, Fast Food Orchestra, ZNC, Dymytry, Inekafe, Škwor, Morčata na útěku, Alkehol, Vodovod, Tábor Superstar Band, Peshata, Pekař, Stroy, Smola a hrušky. Vstupné na oba dny je na místě v prodeji za 800 korun, areál se v pátek otevírá od 14 hodin.

Desetidenní Setkání s hudbou v Soběslavi pokračuje open air koncertem Domácí výroba aneb pecky všecky. Návštěvníci se mohou těšit na koncert na pomezí rocku, blues a jazzu, který připomene 100. výročí narození Elly Fitzgerald. Koncert se koná na městském koupališti a začíná v 19 hodin.

Sobota

V sobotu pokračuje hudební festival Footfest, jehož brány se tentokrát otevřou už v 8 hodin. Od 9 hodin se na hřišti strhne turnaj v malé kopané Želečský pohár 2017. Hudební program naváže opět krátce po poledni.

Tábor si v sobotu zasportuje. Připraven je závod Nova Cup Tábor, jehož start se po osmé hodině odehraje v areálu Komora. Závodníci vyjedou na kolech na Babí horu a dále do Čelkovic, Pintovky a údolím řeky, kde projedou i jeskyní. Bikeři se dostanou až do blízkosti historické zříceniny hradu v Příběnicích a přes lesy a louky se budou vracet zpět na Komoru.

V Mezné v sobotu začíná dvoudenní pouť. Od 9 hodin se na hřišti koná 16. ročník nohejbalového turnaje trojic O pohár starostky Mezné. Od 15 hodin v kostele poutní mše a ve 20 hodin naváže na poutní den taneční zábava s Horváth Bandem na venkovním parketu u kapličky.

Rodiny s dětmi se po oba víkendové dny mohou vypravit do táborského centra středověku. Housův mlýn na břehu Tismenického potoka zve na zábavné oživení historie. Připraven je bratr husita, který děti provede celým odpolednem. Akce se koná od 14 do 18 hodin.

V sobotu se na pískovně ve Veselí nad Lužnicí uskuteční koncert Cirkusu Ponorka. Jan Ponocný, který složil hudbu k filmům Perfect Days a Revival, se od 20 hodin představí v originální nu-folk one man show.

Na táborském Žižkově náměstí pokračuje letní hraní. Tentokrát od 20 hodin sólovým projektem Caina z kapely Znouzectnost a acoustic-punk-rockovou kapelou Vrámci Možností.

V Bechyni sobotu věnovali divadlu. Od 10 hodin začne v klášterní zahradě divadelní festival Divadlo v trávě. Jde již o 25. Ročník a návštěvníci se opět mohou těšit na řadu zajímavých her, které pobaví i malé děti. Program: 10.30 hodin O pejskovi a kočičce, 13.45 hodin Naše nejmilejší hra, 14 hodin Otesánek, 15 hodin Eliščiny pohádky, 16 hodin Bratří speciál, 17 hodin Kouzelná kulička aneb Jak Vojta k šikovnosti přišel, 18 hodin kejklířská dílna, 19 hodin Sněhurka a sedm trpaslíků, 20 hodin Dřevěný cirkus, 21 hodin 20 000 židů pod mořem, 22 hodin Back to Bullerbyn. Po celý den bude k poslechu hrát kapela MK3.

Klub plánských dam společně s městskou knihovnou připravil na sobotu Plánský trh a blešák. Koná se od 8 do 11 hodin ve farské zahradě.

V Soběslavi vystoupí v sobotu v Galerii sv. Marka od 19 hodin dívčí smyčcové trio Gadrew Way Quartet, které je součástí programu Setkání s hudbou.

Ve Lžíně u Dírné v sobotu od 13 hodin začne 7. ročník letní akce Suchou nohou na ostrov. Úkolem dětí i dospělých bude přejít po prkně z hráze rybníka na ostrůvek a ještě plnit nejrůznější úkoly.

Neděle

V neděli pokračuje devátým dnem Setkání s hudbou v Soběslavi. Od 11 hodin se v koncertním sále ZUŠ uskuteční Matiné z tvorby účastníků kurzu a v 19 hodin navážou v kostele sv. Víta svým prvním koncertem.

V Mezné pokračuje pouť i v neděli, od 16 hodin je kromě pouťových atrakcí připravena také výstava kroniky Mezné, jež dostala místo v hospodě v bývalé škole.