V pátek od 17 hodin je připravena za veselským kulturním domem klasická pohádka pro děti Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Kapela Big Papa hrající rockovou hudbu bude zase připravena v baru U Koníka v Bechyni. Těšit vás bude od 20 hodin stejně jako Václav Koubek ve svém Vesnickém hudebním klubu v Chotěmicích.

V sobotu začíná úderem 10. hodiny amatérský golfový turnaj žen na hřišti v Sudoměřicích u Bechyně. Ženám tu bude určeno také odpoledne plné líčení a relaxace. Jen o pár kilometrů dál - v Bechyni odstartují v 11 hodin od hotelu U Draka již čtyřicátý veřejný závod koloběžek. Jako první se na trasu vydají děti.

Příznivci staré hudby si mohou od 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Klokotech poslechnout duchovní moteta a sonáty souboru Hipocodria Ensemble z Prahy. Na 19. hodinu se přesuňte do zahrady Fokusu Tábor (u zdravotnické školy),  kde si připravili divadelně hudebně taneční vystoupení Kabaretu Kajbar. Kdo se opět vydá do chotěmického hudebního klubu, tak v 16 hodin zahraje kapela Assort Plastic a po ní se ve 20 hodin představí Hudba Praha. V táborském Bardo vystoupí od 20 hodin rapper Revolta a následně Djs Rychlý límce.

Trochu sportu nabídne v sobotu Chýnov, který pořádá další fotbalový turnaj O pohár starosty Chýnova. 12. ročník na hřišti začíná v 11.30 hodin. Mezi druhým a třetím zápasem se proti sobě postaví stará garda Chýnova a tým Karla Poborského.  A v Plané nad Lužnicí mají modelářský víkend. S místními modeláři se můžete setkat od sobotní 10. hodiny na louce za sběrným dvorem. 

V neděli od 15 hodin se před kavárnou Aux café v Táboře podruhé uvedou Klasici v ulici. Zahrají Epoque Quartet se speciálním hostem Janem Kučerou. Zazní skladby A. Dvořáka, K. Polaty, L. Janáčka, D. Balakrishana, F. X. Richtera, J. Kučery a Y. Tiersena, konkrétně adaptace hudby z filmu Amélie z Montmartru.

David Peltán