Ani netušila, že něco takového, jako jsou Velikonoce s Jesusem, existuje.

„Vzhledem k intenzivní starosti o dvě postižené děti jsem nevěděla pět let o světě,“ přiblížila rodinné starosti Jana Hatáková.
Její dcera Adélka se spolu s Anikou Rypáčkovou stala po předčasně ukončeném hlasování a na základě rozhodnutí občanského sdružení Fest 2004 tváří letošní benefiční akce, která vyvrcholila nedělním koncertem, Velikonoce s Jesusem. Obě tak obdržely svůj účet i kasičku.

„Velký dík patří všem, kteří moji holčičku i malou Adélku podpořili. To nám, maminkám, dodává ohromnou sílu. I kdyby se vybralo málo, je to neskutečný pocit,“ reagovala nadšeně druhá maminka, Iva Rypáčková.
Již sedmý ročník akce Velikonoce s Jesusem, na kterou si vstupenky zakoupilo 288 lidí, přišla podpořit i místostarostka Oga Bastlová, pod jejíž zášitou se akce konala.

Letos, stejně jako v loňském roce, přispěl na tvář benefice dárce beze jména. Zatím neznámou částkou. Obálka, skrz kterou prosvítaly peníze, nadepsaná „dárek na chodítko, Alenka Hantáková, Tábor - Sojčák“, vhozená do poštovní schránky našla v neděli svého adresáta.
„Jméno nebylo správné, ale jelikož kolegyně čte Táborský deník, napadlo nás, že to bude mít souvislost,“ vysvětlila na podiu v Mileniu vedoucí táborské pošty U Bechyňské dráhy Jitka Duchoslavová.
Z důvodu listovního tajemství skončila nerozlepená obálka v kasičce nadepsané Adélka. Následně vedoucí ještě vhodila do obou kasiček po tisícovce. Mezi sebou je vybrali zaměstnanci pošty.

Na podiu nechyběl ani Josef Pluhař. Do obou kasiček rozdělil částku 1110 korun. Tolik utratili lidé v cukrárně U Josefa za páteční štrůdl a kafe. Podnikatel věnoval dívkám již výtěžek z dubnové degustace vín, která vynesla 3120 korun. A aby tenhle táborský rodák více motivoval k příspěvkům návštěvníky táborského OD Dvořák, kde má ještě Copy centrum, budou si tu moci od úterka lidé zakoupit žvýkačky za čtyři koruny. Peníze z jejich prodeje chce opět spravedlivě rozdělit oběma dívenkám.
„Líbí se mi, že jde o místní akci. A dokud to jde, tak ať pomáháme,“ vysvětlil důvod své iniciativy Josef Pluhař.

Bývalou kolegyni a maminku postižené Aniky potěšila Ivana Kovaříková. Ve svém kosmetickém salonu umístila velkou sklenici pomalovanou sedmikráskami.
„Od 9. března do ní přispívaly zákaznice a já dodala deset procent z tržby, takže vlastně přispěla každá klientka.“ zmínila při plnění pokladničky se jménem Anika.

Na podiu táborského Milénia se v neděli večer vystřídaly kapely Elektric z Tábora, českobudějovický Vees a parket ovládlo taneční studio Coda z Veselí nad Lužnicí. Zlatým hřebem večera byla rocková opera Jesus Christ Superstar v podání Tábor Superstar bandu.

Sbírka potrvá až do 15. května, den před tím se bude konat v Alfě tradiční Zavírák.

Pokladničky pro obě děvčátka jsou i nadále umístěny v táborském Copy centru v OD Dvořák, v Mocca kavárně - cukrárně v Pražské ulici , v Sezimově Ústí v kavárně a cukrárně U Josefa, v knihovně v Plané nad Lužnicí a v bechyňském kulturním středisku. Mimo to je možné využít sbírkový účet: Anika 40184 -705 789 339/0800; Adélka 60185 -705 789 339/0800 nebo odeslat dárcovskou sms ve tvaru DMS (mezera) ANIKA nebo DMS(mezera) ADELKA na 87 777. Její cena je 30 koruna Anika nebo Adélka obdrží 27 korun.

Pavlína Macelová