PÁTEK:

• 18 hodin, Tábor
Přijďte dodatečně oslavit otevření Dílny - Baobabu na nové adrese Pražská 157 ještě před Tabookem. K vidění bude výstava Jiřího Šalamouna - Faust a Jack Rozparovač. Připraveno bude i občerstvení. Dobré a autentické víno doveze jihočeský sommeliér. Jídlo můžete přinést i vy.

• 18 hodin, Tábor
 London Store Tábor a Lydc Cartel pro vás připravili nabitý program plný muziky a módy. V pátek totiž začne na Střelnici Tábor Fashion Weekend, který potrvá až do soboty. V pátek na vás čeká živé vystoupení skupiny Brain Waves a Take Death. V sobotu se můžete těšit na fashion bazárek nebo na módní přehlídku a další.

• 18 hodin, Mladá Vožice
Vernisáž výstavy v budově Památníku Mladovožicka fotografa Josefa Rychteckého. Fotografie z odlehlých končin Ugandy a Keni, které jsou tištěny ve velkém formátu na přírodní malířské plátno.

• 19 hodin, Jistebnice
Poslechnout si vyprávění o cestě do Peru kluků z Apex Bike si můžete v KD Jistebnice.

• 21 hodin, Tábor
Přijďte se podívat do Poslední noty na jedinečné vystoupení kapely Mary Long složené z vynikajících hráčů a zpěváků v čele s krásnou zpěvačkou Danou "Mary" Mikeskovou.Tato banda skvělých muzikantů vám zahraje repertoár z vlastních i převzatých rokových věcí hudby 70. a 80. let. Účinkovat budou: Libor Široký - kytara, Dana "Mary" Mikesková - zpěv, tamburína, Tomáš Mikeska - klávesy, zpěv, Franta Cihlář - basa, Roman Pavličko - bicí.Vstupné je 65 korun

SOBOTA:

• 7.30 hodin, Tábor
Sběratelé pivovarských suvenýrů se sejdou v Domě armády v Táboře.

• 9 hodin, Tábor
Burza kojeneckého, dětského a těhotenského oblečení, sportovních potřeb a hraček proběhne v ZŠ Bernarda Bolzana na Školním náměstí.

• 10 hodin, Tábor
Čtvrtý ročník akce Psí den aneb Táborská Voříškiáda a umisťovací výstava zvířat z útulků se bude konat v odpočinková zóně Komora na Sídlišti nad Lužnicí. Soutěžit se bude nejen v kategorii krásy, ale i ve slalomu, překážkové dráze, skoku vysokém a dalších disciplínách. Nebudou chybět ukázky výcviku. Akce se koná za každého počasí.

• 10 hodin, Soběslav
Hlavním tématem letošních Soběslavských slavností je věznění Václava IV. na hradě soběslavském. Slavnostní den bude zahájen v 10 hodin příchodem historické družiny na nádvoří hradu. Příběh se bude během dne dále odvíjet a prolínat s celodenní nabídkou programu – historická hudba a tanec, kejklíři, rytíři, řemesla, trhy. Slavnost ukončí velká ohňová show ve 21.30 hodin. Veškeré dění se bude odehrávat pouze na hradním nádvoří, ve sklepeních, ve věži Hlásce a v prostorách přilehlých ke kulturnímu domu.

• 10 hodin, Bechyně
Divadlo DAMÚZA sehraje dětem v malém sále kulturního domu Trpasličí pohádku. Co udělá se sedmi muži jedna kráska? Přijďte se podívat na příběh tak silný, že si ho vyprávějí už generace trpaslíků.

• 10.30 hodin, Tábor
Na trať z Tábora do Bechyně vyjede historický Křižíkův elektromotorový vůz Elinka. Výjimečná jízda připomene 111 let existence první elektrifikované tratě v Česku. Všichni cestující budou oblečeni do dobových kostýmů a přiblíží si tak unikátní historickou atmosféru. Čeká je moderovaná a komentovaná jízda s výkladem z historie a techniky, fotozastávka v Malšicích, dobová hra v kostýmech a další doprovodný program.

• 14 hodin, Tábor
Již tradičně pořádá Fokus Tábor Zahradní slavnost. Čeká vás odpoledne plné her pro děti a pohody pro dospělé. O zábavu se postará divadlo Drum Bum s představením O Jezinkách, poté zazní příjemná muzika v podání kapel Some other place a Pavlača. Zahradní slavnost je rovněž dnem otevřených dveří, zájemci si mohou projít Fokus a získat informace o aktuálním dění. Představí se sociální firma spolku Futurum F s.r.o. Akce se koná se na zahradě Fokusu na Maredově vrchu za každého počasí.

• 14 hodin, Tábor
Sobotníci tentokrát ve své pravidelné výpravě navštíví park manželů Benešových, který je hodnotnou památkou zahradnické architektury i pietním místem české státnosti. Sraz je u památníku Dr. Edvarda Beneše v Sezimově Ústí.

• 20 hodin, Stádlec
V hostinci U Kyriánů zahraje na pouťové zábavě k tanci i poslechu radětická skupina Red Mouse.

• 20 hodin, Chýnov
Mezinárodní noc netopýrů v Chýnovské jeskyni, vede Vladimír Hanzal.

NEDĚLE:

• 11 hodin, Stádlec
Po celý den se můžete pobavit se svými ratolestmi na Stádlecké pouti. V 11 hodin bude v zámecké kapli Bolestné panny Marie odsloužena mše svatá.

• 14.30 hodin, Tábor
Dětské centrum U Sovičky Soničky ve Vančurově ulici pořádá loučení s létem. Neváhejte a přijďte si s dětmi užít zábavné odpoledne.