Pátek

18 hodin – Tábor
Již několikátým rokem otevírají rakouské, české a slovenské kostely své dveře na jednu noc dokořán. Od 18 hodin do půlnoci je možné kostely prohlížet, zaposlouchat se do koncertů, prozkoumávat běžně nepřístupná místa, sáhnout si na předměty používané při mších nebo ochutnat mešní víno.

Kam zajít
V Táboře - kostel Proměnění páně, Narození Panny Marie (náměstí Mikuláše z Husi), Nanebevzetí Panny Marie (Klokoty)

V Chýnově – od 19 hodin do kostela Nejsvětější Trojice

Planá nad Lužnicí od 19 hodin do kostela sv. Václava. Až do 23 hodin se uskuteční komentované prohlídky, ukázky použití obřadních nádob, prohlídka varhan, věže a kostelních zvonů.Od 20 hodin vystoupí pěvecké sbory Nokturno a Domino.

20.30 hodin – Planá nad Lužnicí
V restauraci Maxim zahraje hudební kapela Klávesy Band.

19 hodin – Tábor
Začíná 17 ročník hudebního festivalu Táborský koktejl. Přijít můžete do Café MP7, kde účinkují Krýgl Boys.

20 hodin – Tábor
V Recykle music baru zahraje táborská rocková kapela Edge Rock Night.

Sobota

8 hodin – Veselí nad Lužnicí
O víkendu si můžete protáhnout tělo. Město totiž v sobotu pořádá 15. ročník cykloturistické jízdy za poznáním Veselských blat s architekturou selského baroka.
Nasednout na kolo můžete od 8 do 10 hodin před hotelem Hokejka (nedaleko sportovního areálu). A zvolit si můžete z několika tras, které měří od 20 do 100 kilometrů. Každý účastník obdrží na startu užitečnou mapku tras s popisem a v cíli pak pamětní list. Na to ale cyklista musí dojet do 18 hodin a musí mít potvrzení o průjezdu kontrolními místy.

8 hodin – Dražice
U Skaláků se uskuteční tradiční jarní tenisový turnaj

9 hodin – Tábor
Chcete potěšit sebe či své blízké originálními lžičkami? Pak přijďte na kurz fimo do centra Mufík. Akce potrvá do 12 hodin a je vhodná pro děti od 6 let.

9 hodin – Bechyně
V přísálí kulturního domu se uskuteční letní burza dětského oblečení, hraček a sportovních potřeb. Věci si každý prodává sám a pro prodávající bude prostor otevřený již od 8.30 hodin

10 hodin – Planá nad Lužnicí
V tuto dobu přivítají nové občánky, kteří se narodili od 4. října do 31. března, v místní obřadní síni.

• 10 hodin – Tábor
V plánu je rekreačně sportovní sobota. Pokud se chcete projet po nově vybudovaných a vyznačených táborských cyklostezkách, přijďte v 10 hodin k restauraci Černá perla u dopravního hřiště. Můžete si vybrat ze tří tras. Projížďka je vhodná pro děti od osmi let, pro rekreační cyklisty i horská kola. Průvodci se stanou starosta Jiří Fišer i cyklokoordinátor Karel Hotový.

10 hodin – Šelmberk
Festival historických řemesel se uskuteční na Šelmberku. Návštěvníci uvidí, jak pracují hrnčíři, kováři, přadleny, písaři či tesaři, ale také papírníci nebo kachláři. Pokud máte šikovné ruce, můžete si řemesla vyzkoušet na vlastní kůži. Za to pak můžete získat tovaryšskou památeční listinu. Jako doprovodný program vystoupí šermíři Exulis, sokolníci Teir, alchymista Gorvin, kejklíř Thomas Lupino, kapela Dei Gratia a nebudou chybět ani historické hry pro malé i velké či ochutnávky středověkých pochutin, piva i chleba z pece. Akce končí v 17 hodin a poté pokračuje také v neděli.

10 hodin – Sezimovo Ústí
Připomenout si můžete bývalého československého prezidenta Edvarda Beneše, jehož vila se nachází v Sezimově Ústí. Právě na dnešek připadá oslava jeho 130. výročí narození. Letní sídlo manželů Edvarda a Hany si s průvodcem můžete prohlédnout od 10 do 17 hodin. Předem se ale raději objednejte. Otevřena je také Fierlingerova vila i Památník Edvarda Beneše. U této příležitosti se od 15 hodin koná zahradní slavnost ve Fierlingerově vile s živou muzikou Swing Bandu Tábor a ukázkami československého odboje.

12.30 hodin – Chýnov
V parku před základní školou si děti mohou vyzkoušet různé volnočasové aktivity v rámci přehlídky Bambi 2014.

13 hodin – Soukeník
Začíná jubilejní desátý ročník mezinárodní soutěže ve vaření klasického hovězího guláše v kotlíku. Odborná porota složená z Martina Svatka, Kariny Havlů, Petra Stupky a Jindřicha Petříka zasedne mezi 16. a 17. hodinou.

14 hodin – Tábor
V lesoparku Pintovka druhým dnem pokračuje Táborský koktejl. Dnes vystoupí Nezmaři, Semtam, Wild Band, Apple, X-Tet, Lunáčci, Jelen či Starý psi a mladý kočky. Jako doprovodný program si připravili vystoupení děti z Mateřské školy Hastrmánek 
i soubor Dupáček. K tanci a poslechu bude hrát country kapela STRAY BAND.

15 hodin – Nadějkov
Okrašlovací spolek Nadějkov připravil povídání o cestách a jejich významu dříve a dnes. Společně s architektkou Lucií Medkovou účastníci půjdou na obhlídku Drážské cesty a obnovované cesty Homolská – Rajchlova paseka. Obec se připojí s krátkou informací o obnovené cestě na Čambulu. Přijede také architekt Martin Kloda, kterého někteří Nadějkovští znají z loňské besedy o rozhledně a z vycházky na Čambulu letos v dubnu.

• 15 hodin – Bechyně
Pokud vaše děti rády čtou nebo čtení rády poslouchají, pak je v sobotu v 15 hodin přiveďte do Městského muzea v Bechyni. Koná se zde Festival muzejních nocí, který je zaměřen právě na nejmenší čtenáře. Čekají je nejen tvořivé dílny (šicí a šifrovací), ale také autorské čtení Evy Volfové a Ivany B. Englmaierové. Ochuzeni však nebudou ani jejich rodiče. Pro ně je od 19 hodin připraven Varhanní večer, kde uvidí nově zrestaurované muzejní varhany. O nástroji promluví Petr Nožina. Návštěvníci si poslechnou také koncert.

18 hodin – Tábor
Pokud se chcete naučit šermovat, přijďte na školu šermu do Základní školy Mikuláše z Husi.

20 hodin – Jistebnice
Spolek přátel Babouků zve na Májovu veselici s Babouky do kulturního domu.

Neděle

14 hodin – Tábor – Měšice
V měšickém zámku se konají mezinárodní slavnosti nejen pro rodiny s dětmi. Na programu jsou ukázky historické bojové techniky, střelba z krátkých zbraní pro děti i dospělé, dětské hry v podání táborských skautů, ukázky bojové techniky, karate, sebeobrany i první pomoci. Na akci zazní country i swing a návštěvníci si budou moci prohlédnout zámek i kostel.

14 hodin – Planá nad Lužnicí
Na přehlídku dětských kulturních a sportovních aktivit můžete přijít na sportovní hřiště u vlakového nádraží.