Zatímco nejmladší adepti herectví nesměle zkoušejí štěstí v některém již zavedeném souboru, Lenka o prázdninách mezi čtvrtou a pátou třídou sama zhodnotila svoje organizační, scénáristické, režijní a herecké předpoklady a rozhodla se, že v následujícím školním roce si založí svoje komediální divadlo, jež bude působit při ZŠ v Helsinské ulici, kterou navštěvuje.
„Se spolužačkou jsem napsala scénář moderní verze Červené karkulky a pak jsme ve třídě rozhlásily, že hledáme zájemce o hraní divadla. Přihlásilo se pět lidí rozdílných charakterů, kteří kupodivu skvěle naplnili moji režijní představu. Byla mezi nimi i Káťa Jandáčková a právě ona vymyslela divadélku název Aplaus. Před prázdninami jsme nastudovanou pohádku zahráli spolužákům.“
Herci zaznamenali úspěch i u pedagogů a divadélko Aplaus dostávalo nabídky ke hraní při různých školních příležitostech. V následujícím roce Lenka se spolužáky nastudovala svou hru Tři igelitky pro Popelku.
„Opět to byla moderna, plná studentských hlášek. Popelku hrál kluk, šaty nedostal v oříšku, ale v igelitkách, a na ples tajně doletěl tak, že vypil Red Bull a ten mu dal křídla. Potom jsme ještě předvedli hru podle filmu Rebelové, ale v sedmé třídě soubor začal stagnovat. Někteří spolužáci měli jiné koníčky, jiní začínali mít pocit, že hraní pohádek snižuje jejich prestiž mezi spolužáky. Nakonec jsme si s Káťou řekly, že Aplaus svou úlohu dohrál, ale my chceme hrát dál, a tak se připojíme k nějakému souboru.“
Lenka loni zakotvila v Rubikonu a zdůrazňuje, že veselé zážitky, které se v přátelském hereckém kolektivu urodí při veřejném hraní, jsou tím nejmilejším, co ji k divadlu poutá.
„Herci si někdy dělají naschvály a já se vždycky těším, co se přihodí. V pohádce Cestička přes dvě peklíčka je scénka, ve které herečka vyndává z nápojového automatu hrneček. Iniciativně předváděla, že z něj pije, přestože to neměla ve scénáři. A tak jí kolegové nasprejovali do hrnečku tužidlo na vlasy a ona si lízla v domnění, že je to šlehačka. Pak jí nalili do hrnečku rum a nakonec, na usmířenou, jí místo hrnečku podali dort, který jsme po vystoupení společně s chutí snědli. V současnosti nacvičujeme novou pohádku Čertovy zlaté vlasy a já mám pocit, že tentokrát už kolegové nějakou lumpárničku chystají i na mě,“ předpokládá Lenka Isevičová.