Již potřetí oslaví příznivci ska, punku, hardcoru, reggae a jiných alternativních stylů svůj svátek. Mighty Sounds začíná dnes a potrvá až do neděle.
Návštěvníci se mohou těšit na 150 interpretů z 15 zemí světa, jimž bude patřit pět scén. Největší zahraniční hvězdou by měl být Derrick Morgan z Jamajky, který pro svět objevil Boba Marleyho. Kromě slavných zahraničních kapel jako jsou například španělští Skalariak, američtí The Slackers nebo němečtí Mad Sin, se představí také domácí Sto zvířat, Tleskač, Volant, Totální nasazení či Polemic ze Slovenska.
„Náš festival je neobvyklý hlavně v tom, že se nebojíme lákat návštěvníky i na zcela neznámá jména. Vybíráme si hlavně podle kvality, ne podle toho, jak jejich jméno ve světě zní,“ uvedl koordinátor festivalu Jakub Siňor.
Kromě dvou živých scén a dvou djs scén, z nichž jedna je krytá, mohou hosté jako každý rok zavítat také do divadelního šapitó, kde kromě dramatických představení budou promítány i filmy nebo budou probíhat živá čtení autorů, například Petr Šabach či Jáchym Topol. „
Novinkou je zavedení workshopů, které budou různě tematicky zaměřené,“ informoval Siňor. Pro příznivce festivalů pod širým nebem, kterých produkce očekává výrazně více než loni a předloni, budou připravené i stánky s občerstvením a zajímavými suvenýry.
„Podle předprodeje se letos přijede podívat víc lidí, než jsme původně očekávali, tedy víc než sedm tisíc návštěvníků,“ slibuje Siňor. Podle jeho slov návštěvnost festivalu Mighty Sounds rok od roku narůstá, a to i ze strany zahraničních hostů. Organizátoři proto na letošní ročník museli rozšířit stanové městečko.
Vstupenka na místě bude stát 630 korun na tři dny, 500 korun za sobotu a neděli a za samotnou nedělní produkci zaplatí každý 380 korun. Nelze si však koupit lístek pouze na dnešní večer.