První sprška přišla kolem 19. hodiny, druhá hodinu před půlnocí. Naštěstí jen pár minut trvající proudy vody nevytvořily bahnitou lázeň, na kterou jsou ostatně za 15 let existence festivalu zvyklí jak fanoušci ska, reggae, hardcore či punku, tak i pořadatelé.

Mluvčí Mighty Sounds, jenž se svým zaměřením řadí k největším v Evropě, Markéta Štechová, potvrdila, že déšť je ani v nejmenším nezaskočil. "Máme v záloze varianty, jak si poradit. Například jsme připravili více zaplachtovaných stanů pro návštěvníky a hlavní pódium máme opět pod nepromokavou plachtou, takže produkce může pokračovat i v dešti."

Podle odhadu Markéty Štechové se v pátek večer v areálu pohybovalo mezi osmi až devíti tisíci návštěvníky. Další tisíce lidí z různých zemí Evropy očekávají i v sobotu.

Sobotní program je totiž prošpikovaný zvučnými jmény kapel, před 21. hodinou se například na hlavním pódiu objeví kapela While She Sleeps a po nich Turbonegro, která má u nás širokou fanouškovskou základnu.

"Z těch máme velkou radost, stejně jako z While She Sleep, kteří jsou na vzestupu a všechna jejich dosavadní vystoupení v České republice byla úspěšná," láká mluvčí festivalu na sobotní hudební program, který v dalších stanech doplňují divadelní představení.

Festival skončí v neděli těsně před půlnocí.