Dvouhodinová show Ivo Dvořáka, několikanásobného mistra republiky v sommeliérství a mistra světa v servisu doutníků Habanosommelier na Kubě odstartuje v pátek 12. března od 20 hodin druhý ročník táborského Festivalu vína. V Hotelu Dvořák se uskuteční prezentace tabákové výroby a historie za použití audiovizuální techniky. V rámci programu pak Dvořák předvede sabráž - divácky atraktivní setnutí hrdla šumivého vína šavlí.

KD Jistebnice bude od 21 hodin hostit koncert punk-rockových kapel Volnej Průběh, Punk Floyd a Houba. Svoz z táborského vlakového nádraží je ve 20.05 hodin, zpět jede 15 minut po skončení akce. Vstupné je 150 Kč.

Rybičky 48, Zakázané ovoce a Absolutní všechno zahrají o pár kilometrů na západ dále. V opařanském hostinci U Šneka se punk rockové rytmy rozduní ve 20 hodin.

O hodně klidnější bude koncert skupiny X-TET z Jindřichova Hradce. Vokální kapela zazpívá na plánské radnici od 19 hodin. Vystoupení se ponese na vlně gospelu, spiriuálů a tradicionálů. Vstupné je 50 korun.

Modrá noc. To je název party v táborském klubu MP7. Po delší době se Táboru opět představí Dj Blue s mixem abstraktních beatu a melodií. Doplní ho táborský dj Mushroom. Start je ve 20 hodin a vstupné zdarma.

Páteční čaj U Rytíře je o něco nalámanější hudební večer s prvky oldies, disca a dalších žánrů. V táborském hostinci U Rytíře od 20 hodin zahrají TaBoard Killers Dj´s a Tao Maffa. Vstup je zdarma.

Pro milovníky disca bude svůj diskopříběh opět šeptat soběslavské Disco Paluba. Od 20 hodin bude hrát Dj Pepíno.

V pátek se koná rovněž první ze série pravidelných party pod názvem Restart Disco v táborském klubu Milenium, kde bude hlavním hostem MICHAL DAVID. Dalšími účinkujícími jsou dýdžejové Honza Průcha a Dan Dobiáš. Pódium zpestří sexy tanečnice. Pro příznivce songů let minulých je připraven dj Kosťa a Zdeněk Veselý.Start je ve 20 hodin. Vstupné do 22 hodin je 100 Kč, od 22 hodin 150 Kč.
První ročník Aerobikového bálu v Nové Vsi u Chýnova se koná od 19.30 hodin. Těšit se můžete na bohatou tombolu, půlnoční slosování hlavních cen, překvapení večera i předtančení. Vstupné je 100Kč.


Křest, šermíři i disco

Táborská punk rocková kapela Peshata pokřtí nové album v sobotu 13. března v táborském klubu Milenium. Od 20 hodin jim pomohou spřátelené skupiny Hodně Podně a Totální nasazení. Vstupné je 100 až 150 korun.

Duo Charly Leitner a Willy Bell zahraje od 19 hodin v čajovně soběslavské Rolničky. S vynikajícími hudebníky z Rakouska a USA se otevřou vrátka tradičnímu folk a rocku. Vstupné je 100 korun.

V Jam clubu Poslední Nota se opět rozvalí bluesové tóny. Jejich majiteli bude slovenská kapela ZVA 12-28 band. Začátek koncertu je ve 20 hodin.
Třetí Šermířský ples Táborských kupců se koná v Kulturním, domě v Dražicích od 19 hodin. Hraje skupina Big Papa a Dei Bratia. Svozy z táborského vlakového nádraží vyrážejí v 18.25 hodin. Vstupné je 150 korun na místě.

Alternatiff je název pro electroparty v táborském klubu MP7. Hrají dýdžejové Perfect Squaddrumm aka Majkl ´n´ Yennick a Chihury. Začátek je ve 20 hodin, vstup zdarma. Diskotéky na vás od 20 hodin čekají v KD Chýnov, Disco Paluba a v hostinci Na Náměstí v Dírné.

David Peltán