Vodácká parta v čele s Lukášem Vaculíkem bude brázdit hladinu Lužnice a Táborsko se tak do záběrů dostane hned z několika míst. Včera natáčení začlo v Hamru (foto str. 1), dnes se štáb přesunul k Bechyni do Židovy strouhy a v úterý se do záběrů dostane táborská nemocnice. Lužnice partu pak odnese k Harrachovce, v druhé polovině července zpět na jez do Hamru a 26. července na jez do Soběslavi.
Natáčení desetidílného seriálu, ve kterém protagonisty i diváky čekají vodácká romantika, lásky nejen letní, ale i spory a všední realita, se do lokality okresu vrátí i v srpnu a na dva dny k výše uvedeným místů přibyde i Veselí nad Lužnící.
„S hrdiny se poznáme, když se poprvé sejdou na vodě, budeme svědky jejich prvních zkušeností, úspěšných pokusů i nezdarů. Překonají spolu nejednu krizi, někteří navážou na trvalé vztahy, jiní zase na dlouho zmizí všem z dohledu. Po letech se znovu sejdou a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i stejné lodě,“ uvedla ke scénáři mluvčí Jolanda Pilařová.
V hlavních rolích seriálu z vodáckého prostředí se představí Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Markéta Frösslová, Jiří Ployhar, Zuzana Kajnarová, Braňo Polák a Kateřina Janečková. Ve vedlejší roli se objeví i Ondřej Vetchý.
Seriál v režii Petra Nikolaeva je natáčen podle scénáře Zdeňka Šmída a Miroslava Adamce. První klapka padla loni na konci dubna v Ostravě.