„Přivezla jsem dceru Adélku, která zpívá s triem Zbyška Rašky, což je můj druhý manžel. Jedeme přímo ze soutěže folkového Kvítku, kde Adélka obsadila druhé místo. Docela jsem ráda, že nezvítězila, protože na výhry by si měla ještě počkat. Loni jsem byla v porotě a letos jsem raději odřekla, z důvodu, že kdyby se jí náhodou podařilo postoupit, že by to nebylo dobře. A jí se to podařilo,“ řekla nám pyšná maminka o úspěchu šestnáctileté dcery, která vizáží svou matku nezapře.
Jak nám zpěvačka dále prozradila, nezůstalo u nich pouze u domácího společného prozpěvování, ale maminka si svou talentovanou dcerku přizvala i k profesionální spolupráci. Právě dnes v českobudějovické koncertní síni Otakara Jeremiáše křtí desku Andělé jsou s námi, na níž Adéla také zpívá.
„Desku natočilo sdružení Pavlína Jíšová a přátelé. Pod přáteli si můžete představit dva pány, přičemž jeden se jmenuje Pavel Peroutka a hraje na kontrabas, a druhým je Pavel Malina a hraje na kytary. Je to deska, která je celá v češtině a většinou jsou na ní moje vlastní písničky a jeden text mi napsal manžel. Další tři skladby jsou od kolegů,“ představila nám Pavlína svou nejnovější práci.
Přiznala, že Adélku příliš nekritizuje a dokonce si dlouho myslela, že se vydá po zcela jiné cestě. „Snažila jsem se jí nikam netlačit. Dokonce, když doma začala zpívat, a protože já mám doma ráda ticho, říkala jsem jí 'nekvákej a buď zticha'. No, moc se mi to nepovedlo, ale mám z ní radost,“ dodala Jíšová.
Pokud se vydáte na křest desky, večer začíná v 19.30 hodin.