Po loňském úspěchu s programem na levém břehu Vltavy se město rozhodlo znovu do parku 4Dvory a na vltavskou pláž u stezky pozvat návštěvníky. V rámci tzv. Oživení levého břehu Vltavy mohou obyvatelé 4Dvorů zajít např. na Divadlo Víti Marčíka, představení od Bude Cirkus, divadlo Já to jsem a těšit se můžou na vzlet balónu. Ten byl atraktivní podle prvního náměstka Juraje Thomy, který má na starost českobudějovickou kulturu, i loni. Bude se hlasovat, kdo poletí. V srpnu zahrají u řeky kapely. „Přinesete si deku, lehátko nebo budete stát, jdete se vykoupat a zůstanete o něco déle a užijete si koncerty,“ popisuje Juraj Thoma, jak fungovala spontánní účast loni.

Múzy na vodě se konají v tradičním termínu od 1. do 6. července. Na pontonu na řece vystoupí např. zpěvačka Markéta Irglová a kvinteto Jihočeské filharmonie, orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague, swingový zpěvák Jan Smigmator či šansoniérka Szidi Tobias.

Festival Týden v letňáku zavřela kapela Jelen
VIDEO: První koncert kapely Jelen po dlouhé době. Letní kino bylo plné

Od 7. července přijede Kinematograf Bratří Čadíků se čtyřmi filmy. Na projekci 3Bobule budete moci popíjet víno z vinařství Vican, kde se film natáčel. Radniční léto nabídne tradičně folk a pohádky, na hudebních večerech na náměstí vyberete z 12 koncertů různých žánrů.

Zajímavou novinkou je hudební open air festival Jižní Block v areálu Lannovy loděnice, kde účinkují známí interpreti jako Zrní, Sebastina a Atmo Music, Vypsaná fixa, Ready Kirken aj. Festival zahájila ve středu skupina Prago Union, ve čtvrtek vystoupily kapely Už jsme doma či Dunaj.

Těšit se můžete také na program letní scény KD Slavie, který zahájí 29. června písničkář Xavier Baumaxa. O den později můžete zajít před K2 na první hudební středu před klubem. Prvními vystupujícími budou Vypsaná Fixa, Pekař a K.R.B.