VÍCEDENNÍ AKCE

TÁBOR
Oslavy 120. výročí městské knihovny. V táborské knihovně vrcholí oslavy jejího 120. výročí. Ještě v pátek a v sobotu mohou návštěvníci knihovny navštívit burzu knih a gramofonových desek, v rámci které mohou své knihy a vinyly věnovat, a zároveň si sami najít oblíbené tituly a zadarmo si je odnést domů. Každý host knihovny si může vyrobit svou vlastní placku a pro děti do 18 let je u příležitosti oslav registrace do knihovny zdarma. V galerii Na schodišti si navíc mohou přítomní prohlédnout výstavu fotografií z akcí knihovny.

CHOTOVINY
Dobré ráno, rodino! S působivou i poučnou komedií o krizi středního věku zavítá v 19 hodin do chotovinského kulturního domu Divadlo Kapota.

TÁBOR
Swingové Vánoce. Galakoncert plný vánočních swingových evergreenů, ale také originálně zpracovaných hitů pop music se v 19 hodin nastěhuje do sálu Divadla Oskara Nedbala. Skladby Glenna Millera, písně Elly Fitzgerald, Franka Sinatry, Barbry Streisand, Tonyho Bennetta a dalších představí návštěvníkům koncertu zpěváci Jan Smigmator a Dasha za doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka a sólového partu saxofonistky Markéty Smejkalové.

Vánoční zpívání. Na náměstí T.G.M. se od 16 hodin rozezní vánoční i jiné melodie. Pro všechny, kteří si chtějí zpříjemnit poslední pracovní den tohoto týdne, si je připravil pěvecký sbor ZŠ Zborovská Tábor pod vedením Pavlíny Jíšové.

Beseda a autogramiáda Martina Šonky. Do Cadillac Cafe&Restaurant v Centru univerzita zavítá vicemistr světa v prestižní letecké sérii Red Bull Air Race Martin Šonka. Příjemný večer nejen o létání a všem kolem něj začne v 19 hodin.

Charitativní koncert Rotary klubu Tábor. Sváteční atmosféru nastěhuje do podmanivého prostředí kostela svatého Filipa a Jakuba koncert, který chce nejen potěšit, ale také pomáhat. Začíná v 18 hodin a účinkuje Jarda Bárta a jeho hosté.

Vernisáž výstavy Fine Art Print. Táborská Galerie 4Mat chystá na 18. hodinu slavnostní otevření výstavy certifikovaných tisků obrazů, grafik a kreseb. Hudební doprovod jí obstarají Vojtěch Vrtiška a Karel Kobližka.

SOBOTA

BECHYNĚ
Betlémský příběh. Pozoruhodné představení plné koled a lidového tance se skvělým scénickým zpracováním a živým orchestrem tentokrát míří do bechyňského kulturního domu. Více než 70 účinkujících z Táborska takto tráví předvánoční čas už třetím rokem. Betlémský příběh ožije v sále od 17 hodin.

BRANDLÍN
Karolína Bubleová-Berková na zámku. Tradice adventních koncertů tentokrát zavála do krásného prostředí brandlínského zámku opravdu vzácnou návštěvu. Od 18 hodin tam vystoupí světoznámá mezzosopranistka Karolína Bubleová-Berková za doprovodu klavírního virtuosa Aleše Vítka.

OPAŘANY
Punk Na Staré Poště. Fanoušci syrového a nekompromisního punk-rocku najdou od 20 hodin své centrum Na Staré Poště v Opařanech. Její sál rozbouří nejen produkce kapel Houba (Ústí nad Labem) a Burning Steps (Most), ale s garážovým punkem se vrací domů také opařanská formace The Two Eggs. A aby toho nebylo málo, přijede ještě jeden host…

SOBĚSLAV
Moje hra. Do kulturního domu v Soběslavi se v 19 hodin nastěhuje divadelní představení pražského Divadla Kalich s titulem Moje hra. V hlavní roli této andělské komedie se představí Jiří Bartoška, dále hrají Zuzana Bydžovská, Jana Janěková, Vlasta Peterková, Nina Divíšková a další.

TÁBOR
Hokejová akce roku. Poslední domácí zápas druholigových hokejistů Tábora proti Havlíčkovu Brodu lze bez okolků označit za šlágr. Nejenže se v něm střetne první tým tabulky s druhým, ale především ho doprovodí již tradiční charitativní akce. Nejpopulárnější sport ve městě se tentokrát rozhodl podpořit malého Martínka a jeho tetu, jejichž dojemný příběh jsme už zde na webu přiblížili.

Předvánoční zápasy táborských Kohoutů mají charitativní ráz už sedm let a lidé z Tábora i okolí mohou být znovu při tom. Zápas začíná slavnostním zahájením v 17.55 hodin, ale do dění města zasáhne hokej už dříve. Fanoušci HC Tábor se totiž mohou vydat na stadion společným pochodem ze Žižkova náměstí, který startuje v 16.30 hodin.

Dětské vánoční odpoledne. Střelnice tentokrát otevírá své brány především dětem. Zábavné odpoledne, které začne ve 13 hodin, jim přichystá nejrůznější soutěže o ceny, živý betlém s Ježíškem a hlavně bohatý kulturní program, jehož hlavními postavami se stanou moderátor Michal Douda a populární Dáda Patrasová. Chybět nebude kouzelnická show, folklórní a muzikálové vystoupení, herecké představení ani zumba. A aby toho nebylo málo, organizátoři rozdají dětem více než 400 dárků…!

Muzeum Lega. S Dětským vánočním odpoledne na Střelnici souvisí i akce oblíbeného táborského muzea. Od 10 do 17 hodin do něj budou mít děti vstup zdarma (pro ty do 15 let je podmínkou doprovod dospělé osoby).

Noc bojovníků. Galavečer bojových sportů rozrazí oponu předvánoční pohody v Táboře už páté v historii. V sále hotelu Palcát prožijí fanoušci boxu, K1 a Muay Thai od 20 hodin show se třinácti zápasy, ve kterých se představí nejen známí borci z Česka a Slovenska, ale především sedm reprezentantů domácího KBC Tábor. Moderátorských otěží žhavého večera se ujme Robert Rosenberg.

Vánoční Sobotníci. Tradiční cyklus vlastivědných vycházek se tentokrát nechal inspirovat tématem 130. Výročí založení Divadla Oskara Nedbala. Právě u jeho budovy mají ve 14 hodin sraz všichni, kteří se chtějí dozvědět mnoho zajímavostí. Od 15 hodin navíc mohou zhlédnout divadelní představení pro děti i dospělé, které si pro ně připravilo pražské studio Damúza.

Vítání zimy a soutěž o nejchutnější cukroví. První soukromá přírodní zóna v tuzemsku Lom sv. Anna pořádá již tradiční akci, prostřednictvím které přivítá zimu a naladí na sváteční vánoční čas. Příjemné adventní odpoledne začíná v jídelně školního statku v Měšicích ve 14 hodin. Jeho součástí se stane povídání o Vánocích, ale také Medové vánoce s ochutnávkou domácích i zahraničních medů a již avizovaná soutěž o nejchutnější vánoční cukroví.

Koncert v Orionu. Music Club Orion na Křižíkově náměstí tentokrát chystá na 20. hodinu hodně zajímavý koncert. Představí se v něm olomoucké manželské duo Lety a svou táborskou premiéru so odbyde domácí kapela Siroty.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
Předvánoční podvečerní akord. Už počtvrté hostí kulturní dům v předvánočním čase pořad, do kterého si Cihelna a spol. zvou zajímavé hosty. A aby snad nebyla sváteční nálada ničím ochuzena, na stole nebude chybět předvánoční babiččino cukroví ani punč. Začíná se v 18 hodin.

NEDĚLE

CHÝNOV
Předvánoční koncert. Do bohaté nabídky adventních koncertů na Táborsku spadá také ten, který se uskuteční od 15 hodin v chýnovském kostele Nejsvětější Trojice. Sváteční náladu sem přinese vystoupení táborského pěveckého sboru Hlahol.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ
Vánoční koncert. Sokolovnu v Plané ovládnou v rámci svátečního koncertu melodie z oper Bedřicha Smetany a z Rybovy vánoční mše Hej, mistře. Zazpívají v něm sólisté Zuzana Benešová, Karolína Bubleová-Berková, Václav Lemberk a Pavel Švingr, a také pěvecké sbory Harmonie (Planá nad Lužnicí), Nokturno (Sezimovo Ústí), Hlahol a Domino (Tábor). Diriguje Vladimír Elner, večerem provází Helena Hýnová. Začátek koncertu je v 19 hodin.

Betlémské světlo. Plánští skauti a skautky přinesou lidem před městskou radnici v 15.45 hodin Betlémské světlo, jehož byť jen malý plamínek je kouzelným symbolem novodobých Vánoc. Zároveň bude slavnostně rozsvícen tradiční plánský betlém.

SEZIMOVO ÚSTÍ
Vánoční trhy. Tradiční trhy na náměstí Tomáše Bati se otevřou hodinu po poledni. Svým návštěvníkům opět přichystají možnost koupě originálních dárků a milých svátečních propriet, ale také bohatý program plný vánoční pohody. Za vůně svařáku si můžete zazpívat se Staropražskými Pardály. Pro děti je od 14 do 18 hodin připravena tvořivá dílnička a v 17 hodin bude k vidění živý betlém v podání sezimoústecké MŠ a ZŠ 9. Května.

TÁBOR
Vánoční punč. Do táborského divadla dorazí ve 14.30 hodin kabaret. Oblékne na sebe vánoční kabát a představí vám příběh tří andělů, kteří si čekání na narození Spasitele krátí zaškolením mladého anděla, jenž má tuto radostnou událost zvěstovat.

Advent na náměstí T.G.M. Před budovou zemědělské školy bude od 13 hodin pořádně rušno. Jízdy vánočního vláčku, představení Experiment aneb Plnou parou vpřed, produkce kapely Motovidlo, muzikantské vystoupení s loutkovým doprovodem Divadla 100 opic Adventní koledivy – to všechno si mohou přítomní užít plnými doušky. A chybět u toho nebudou ani tři dlouhonozí andělé, kteří jim rozdají rady, moudra i nějaká ta kouzelná andělská peříčka…

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
Hurvínek a muzeum kouzel. Tradiční promítání pro děti tentokrát přiláká do veselského kulturáku téměř legendární dřevěné hrdiny, kteří provázeli dětstvím už několik generací. Jejich největší filmové dobrodružství v životě začne v 15 hodin.

ZÁLŠÍ
Vánoční koledy s žesťovým orchestrem. V kostele Navštívení Panny Marie v Zálší se koná od 16.30 hodin koncert žesťového orchestru, který doprovodí zpěv Olgy Kubíčkové. Podvečerní adventní akci provází slovem Pavel Vokůrka.

ŽELEČ
Adventní koncert. Muzeum a obrazárna Špejchar zve milovníky hudby na adventní koncert. Táborský sbor Domino pod vedením Jakuba Smrčky představí svůj program Veni Emmanuel, který přítomným přiblíží adventní skladby od středověku až po současnost i krásné úpravy známých vánočních písní. Začátek v 16 hodin.