Přibližně za měsíc vypukne sedmý ročník Táborského festivalu vína. Program bude zahájen unikátní novinkou – velkou přehlídkou českých vín. V sobotu 28. února v táborském hotelu Palcát na třídě 9. května návštěvníci budou moci ochutnat 250 vzorků vína od patnácti předních vinařů z Čech.

Dalšími novinkami jsou degustace piv z minipivovarů, čajů, japonský čajový obřad a ochutnávka japonské kuchyně nebo koktejly připravené z vína. Festivalu se účastní vinařské špičky i osobnosti jako mistr etikety Ladislav Špaček, světový sommeliér Ivo Dvořák, mistr ČR míchaných nápojů Miloš Danihelka.

„Zhruba patnáct vinařů – mezi nimi i legendy František Kupsa, Zdeněk Vybíral nebo vnuk profesora Krause Vilém Kraus – představí česká vína, o které lidé projevili velký zájem. Všichni znají moravské vinné produkty, málokdo však ví, že i Čechy mají špičková vína, jen jsou na pultech obchodů hůře k dostání. Jejich velká ochutnávka nám tedy festival zahájí, je se na co těšit," říká ředitel festivalu Jiří Blafka.

„Česká vína jsou zajímavá tím, že se vinaři drží starých, tradičních technologických postupů a specifické jsou také podmínky, v níž víno – většinou v údolí Labe – roste. Vznikají tak krásná suchá vína z odrůd jako Rulandské bílé, Müller Thurgau a Ryzlink Rýnský," doplňuje sommelier Ladislav Makovec.

Úvodní přehlídka začne ve 13 hodin a návštěvník bude moci ochutnat kolem 250 vzorků vinného moku.
Vstupné je v předprodeji (online na www.festival-vina.cz) 170 Kč za osobu či 250 Kč pro dvě osoby. Na místě zaplatíte 200 Kč za osobu.
Pořadatelé pro zájemce přichystali speciální permanentky. Za 400 korun můžete 
v předprodeji koupit vstupenku pro dvě osoby na zahajovací prodejní přehlídku vín (Čechy) a finální prodejní přehlídku vín (Morava), která se bude konat v sobotu 28. března. Táborský festival vína pak v březnu nabídne téměř 50 gastronomických a vinařských akcí.

Autor: David Peltán