V hudebním klubu Orion se v sobotu odehrála benefiční akce s názvem Love is Blind – Láska je slepá.
Zahájilo ji taneční vystoupení dýdžejek. Obličeje jim přitom zdobilo malování od výtvarníka Richarda Fischera, to pod infračerveným světlem ve tmě svítilo.
„Vystoupení bylo energické a příliš kreativní na to, aby se objevilo například na Táborských setkáních. Ačkoliv nejsem homosexuál, domnívám se, že mezi českými muži je homofobie stále značně rozšířená. Přišel jsem tedy lidi, kteří mají jinou než heterosexuální orientaci, podpořit. Navíc se mi líbí název akce Láska je slepá. Tuto lásku myslím poznal každý,“ řekl Radek Londin. Dodal, že co se týče průvodu na podporu lidí, kteří vyznávají jiné vztahy než heterosexuální, je optimista. Podle něj táborská veřejnost Qeer Pride festival přijme dobře.
„Benefiční akce děláme, abychom mohli zaplatit náklady na festival, na které nemůžeme využít grantů a dotací. Tedy například bezpečnostní složky, propagační materiály a reklamy a další drobné věci kolem. Benefice jsou zároveň reklamou, která je mladým a lidem bez internetu dobře dostupná,“ vysvětlila Hilary Binder z pořádajícího sdružení CESTA.