Dnešek otevře výstavu Katastrofy lidského těla. Vernisáž se koná v sále společenského centra Univerzita od 14 hodin v Táboře ve Vančurově ulici.

V úterý ve 12 hodin se v budově Dětského centra Jihočeského kraje v areálu strakonické nemocnice uskuteční slavnostní setkání při příležitosti zahájení provozu Dětské skupiny Srdíčko. Setkání bude předcházet Den otevřených dveří pro veřejnost, a to dnes od 14 do 17 hod. Dětská skupina Srdíčko je nová služba pro zaměstnance nemocnice a centra, především matky s dětmi.

Nejkrásnější studentku zvolí již potřetí Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Finále soutěže miss se uskuteční ve středu od 19 hod. v centru Art-IGY. Nápad na akci se zrodil na Ekonomické fakultě, když měli studenti vymyslet projekt, který vydělá co nejvíc peněz na občanské sdružení Švagr, které pořádá výlety pro děti z dětských domovů. Za uplynulé dva roky se takto podařilo na charitativní účely vybrat téměř 100 tisíc korun.

Poslední letošní závod Bázumského poháru pro neregistrované sjezdaře do patnácti let se uskuteční v sobotu na sjezdovce ve Strážném na Vimpersku. Přihlásit se může každý v den konání závodu od 9.30 hod.

Nejenom obyvatelé z Českých Velenic, ale i Suchdolska a dalších míst se mohou 
v sobotu vypravit do rakouského Gmündu, kde se koná Den otevřených dveří v zemské klinice Gmünd. Prohlídky nemocnice v českém jazyce proběhnou v 11 a 14 hodin.

V sobotu od 10 do 18 hod. si můžete zajít na výstavu závodních motocyklů do sálu hotelu Šumava ve Vyšším Brodě. Coby hlavní patroni se výstavy účastní profesionální motocykloví závodníci Matěj a Jakub Smržovi, těšit se můžete i na autogramiádu a seznámení s ježděním. Vstupné je zdarma.

V sobotu skončily v Táboře slavnosti piva a teď 
v sobotu začnou slavnosti vína. Ve 13 hodin vypukne přehlídka českých vinařů. V sále hotelu Palcát se návštěvníci potkají s patnácti výrobci, mezi nimž nebudou chybět legendy jako František Kupsa, Zdeněk Vybíral, Vilém Kraus nebo Jan Podrabský. Svého zástupce bude mít i Jihočeský kraj, a to z Třeboňska. Festival se bude konat na různých místech Tábora, v němž se usadí na celý měsíc. Tím se řadí k nejdelším evropských festivalům svého druhu.

V sobotu oslaví písecké Divadlo Pod čarou patnácté narozeniny, a to svým tradičním maškarním plesem. Jeho téma zní Už je nám patnáct aneb Dostali jsme občanku. Začátek je ve 20 hod. a zahraje osvědčená kapela Beelee beat z Deellee.
 

V sobotu přivítá SK Dynamo České Budějovice doma na Střeleckém ostrově v prvním domácím jarním utkání Zbrojovku Brno. Duel začne v 17 hodin. Tentýž den sehraje druholigové Táborsko „generálku" před startem FNL s třetiligovým Pískem na stadionu Míru v Táboře.