Divadlo v trávě v Bechyni ukončilo už svoje 23. dějství. Počasí mu v sobotu vyšlo víc než výborně, a tak do zeleně Klášterní zahrady přilákalo desítky malých i velkých diváků.

„Já jsem měla asi devítiletou pauzu, takže jsem tu po delší době. Zatím jsme viděli dvě představení a dětem se obě líbila, stejně jako atmosféra. Líbí se mi, že jsou tady malá divadýlka, je to příjemné a ještě venku v přírodě," uvedla během divadelního maratonu Jana Kupsová z Tábora.

Celostátní přehlídku divadelních souborů organizuje místní kulturní středisko. Po zahájení v devět hodin ráno jeho vedoucí Štěpán Ondřich uvedl o patnáct minut později na improvizovanou scénu první soubor. V minulosti se v trávě hrálo po oba víkendové dny, a také i na jiných místech v Bechyni, před několika lety se ale ustálila jen sobota a také oživená Klášterní zahrada s nádherným výhledem na Lužnici a známý bechyňský most Duhu.

Poslední představení dostalo v sobotu prostor již v naprosté noční tmě, přestávky mezi jednotlivými kusy vyplňovali zábavní muzikanti z uskupení MK3.