VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čokoláda na všechny možné způsoby ovládne táborský hotel Palcát

Táborsko - Stejně jako každý jiný pátek vám i dnes přinášíme několik vybraných kulturních tipů, jak prožít víkend.

14.10.2016
SDÍLEJ:

Festival čokoládyFoto: Alena Šatrová

DNES

*19 hodin, Tábor - Není vám osud týraných a opuštěných zvířat lhostejný? Přijďte na charitativní koncert konaný na jejich podporu a pořádaný Spolkem na ochranu zvířat Tábor. Koná se dnes v sále na Univerzitě v Táboře ve Vančurově ulici. O hudební program se postarají finalista Superstar Michal Foret, Eva Emingerová, Live Music- seskupení za účelem a speciální host Heidi Janků. Cena vstupenky na místě je 190 Kč. Začátek je 
v 19 hodin. Veškerý výtěžek z koncertu půjde na transparentní účet spolku.

*19 hodin, Tábor - V kostele svatého Filipa a Jakuba se dnes v podvečer koná koncert POCTA BÁSNÍM Jaromíry Nohelové. O doprovod se postará svými písněmi kapela Žalozpěv. Recitovat bude Pavla Kohelová.

SOBOTA 15. ŘÍJNA:

* 9 hodin, Chotoviny
Tradiční chotovinský podzimní trh spojený s podzimní výstavou se koná o tomto víkendu v kulturním domě a jeho okolí. Ke zhlédnutí a k prodeji zde budou například pokojové květiny, trvalky, okrasné trávy, suché vazby, ovocné keře a stromky, ovoce a zeleninu na uskladnění a mnoho dalšího. Své výroby tu představí Rolnička Soběslav, dětem bude k dispozici skákací hrad. Trh bude  otevřen od 9 do 17 hodin, v neděli od 9 do 14 hodin. Dospělí zaplatí za vstup 25 Kč, děti a ZTP 10 Kč.

* 9 hodin, Tábor
Přijďte si vyrobit podzimní dekoraci z papíru a z barevné ovčí vlny do budovy DDM na Tržním náměstí. Otevřená dílna začíná v 9 hodin, s sebou si vezměte obuv na přezutí.

* 10 hodin, Bechyně
Co se může přihodit, když na sv. Václava dívky a chlapci na venkově podle starodávného zvyku volí svého krále a královnu? To se dozvíte, pokud přijdete v 10 hodin do malého sálu kulturního domu na Svatováclavskou pohádku. Zahraje vám ji Divadélko na nitce a na vstup si připravte 40 Kč.

* 14 hodin, Tábor
Pro zájemce o historii je připravena další vlastivědná procházka. Dnešní sobotníci naváží na květnové putování kolem Jordánu až k vodárně Rytíř, kdy se dozvěděli o dějinách Jordánu a o úpravně vody. Dnes jim bude vyprávět o nejnovějších dějinách místní údolní nádrže hrázný Jiří Černý. Účastníci se sejdou u restaurace Nový ráj na zastávce linkových autobusů ve 14 hodin. Provázet budou muzejní historičky Jitka a Lenka Vandrovcovy. Program je tentokrát společný pro děti i dospělé.

* 15 hodin, Sezimovo Ústí
Loutkový festival zavítá o víkendu do sálu kina Spektrum. Jednotlivá loutková představení pro děti začínají každý den v 15 hodin, poslední v 17 hodin. Na programu jsou tři pohádky za den. Vstupné se pohybuje od 30 do 50 Kč.

* 10 hodin, Tábor
Do hotelu Palcát se po roce vrací Festival čokolády. Během víkendu v jeho prostorách návštěvníci najdou čokoládu ve všech možných podobách. Ani letos nebude v programu chybět čokoládová řeka, čokoládové wellness, kuchařská show, modelky a modelové představí část kolekce čokoládových klobouků, šperků, kabelek, uskuteční se druhý ročník soutěže pro amatérské cukráře o nejlepší Sachr dort. Na své si přijdou i děti, kterým je vyčleněn malý sál s pohádkami, dílnami, kouzelníkem a profesionálním dětským koutkem. Začátek je po oba dny v 10 hodin a vstupenky v den konání stojí od 100 do 290 Kč.

* 19 hodin, Nadějkov
V rámci Fikarských slavností vystoupí v sobotu v sále hostince U Jandů Kabarduet. Jde o divadelně – hudební počin dvojice mladých mužů, kteří jsou spolužáci z textařského oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka. Akce začíná v 19 hodin.

NEDĚLE 16. ŘÍJNA:

* 9 hodin, Náchod
Kdo má chuť vyrazit do podzimní přírody, může se zúčastnit vycházky do okolí Náchoda, která je spojena s pozorováním, poslechem a kroužkováním ptáků. O odborný výklad se postarají Josef Jahelka a František Vališ. Trasa je dlouhá přibližně čtyři kilometry, sraz je v 9 hodin na zastávce MHD v Náchodě. Nezapomeňte si s sebou vzít dalekohled a na sebe oblečení do přírody dle aktuálního počasí.

* 10.30 hodin, Soběslav
V kulturním domě zahraje Divadelní soubor Triangl hru Babiččiny pohádky. Představení je určeno nejen dětem, ale i všem ostatním, kteří se chtějí vrátit do dětských let. Vstupné dospělí 50 Kč, děti 40 Kč, rodinné 2. dítě zdarma.

* 11 hodin, Zálší
Na tradiční Hubertovu jízdu po Blatech zve Jezdecký klub Dolli Zálší. Slavnostní zahájení je v 11 hodin na návsi a na všechny, kteří přijdou, čeká den plný her a zábavy.

14.30 hodin, Tábor
Vezměte v neděli odpoledne děti do Divadla Oskara Nedbala na představení Pohádky ovčí babičky v podání Divadla Alfa Plzeň. Malí diváci se můžou těšit na ovčí babičku, která jim bude vyprávět pět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady. Vstupné stojí 80 nebo 60 Kč.

Autor: Jitka Pecková

14.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Souběžně s mostem povede i lávka.

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Když se vám narodí trojčata

Táborsko - Ač je to s podivem, Táborsko je na výskyt trojčat vcelku bohaté.

V hledání pomohly sociální sítě

Tábor - Poctivý nálezce v pátek odpoledne odevzdal funkční tablet, který našel v Jordánské ulici. Strážníkům, kterým tablet předal na služebně, se pomocí sociální sítě podařilo kontaktovat kamarády jeho majitele. Ti mu zprávu předali, takže se tablet opět dostal do správných rukou.

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Největší volební okrsek v Táboře? Kupa odpovědnosti a stravenky místo bábovky

Tábor – Ještě než volební místnost největšího okrsku na Táborsku navštívili první nedočkavci, měli už členové jeho komise za sebou první stěžejní díl své práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení