Městské kulturní středisko společně s Dětským domovem Radenín a partou nadšenců uspořádalo již čtvrtý ročník zábavné akce pro veřejnost spojené s čištěním Kozského potoka Čochtan 2007.
Příležitost pobavit se si nenechaly ujít desítky lidí, dětí i dospělých.
„Jsem tu počtvrté. Tenkrát to byl hec. Byla tma, vraceli jsme se z Kozího hrádku, vzali jsme to potokem a řekli jsme si, že by bylo dobré to spojit s jeho čištěním,“ uvedl z původu tradice jeden ze zakladatelů Čochtana Jaroslav Daniel ze Sezimova Ústí, který v sobotu hrál pohádkového dědečka. „Předtím jsme to třikrát brali obráceně, takže letos přišla na řadu strana od Ozvěny ke koridoru,“ uvedl šéf MěXUSu Vladimír Doležal.
Z Radenína na Čochtana přijelo osm dětí v čele s vychovatelem Karlem Vrkočem. Děti si vzaly na starost pohádkové hry pro ostatní menší děti.
„Jsem tu poprvé. Mám za úkol organizovat soutěž pro děti, budeme chytat rybičky do naběráku,“ vysvětlila Františka Holíková v Radenína.
„Jsem tady poprvé, mám na starosti občerstvení. Líbí se mi tady. Myslím, že akce je užitečná pro děti, které se pobaví, tak i pro potok,“ doplnil desetiletý Robert Liška z dětského domova.
Většina lidí se dostavila stylově, ve vodnickém. „Na starý dětský čepec jsem našila třásně z krepového papíru, dále jsem použila kus zelené a červené látky a potomstaré zelené tričko, které má na sobě korálky,“ uvedla k přípravě kostýmu pro svou dcerku Zuzanku Martina Hůnová ze Sezimova Ústí. Dodala, že jsou vděčni pořadatelům, protože udělali kus dobré práce pro lidi.